Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, mam bojler elektryczny. Niby wszystko gra ale od samego początku mnie nurtuje jedna kwestia, jest cały czas w prądzie, działa 24/7 a rano pierwsza kąpiel nie ma gorącej wody. Wystarczy że spuszczę trochę tej ciepłej i za godzinę będzie wrzątek. Dlaczego tak się dzieje? Jakieś zabezpieczenie żeby ciśnienie go nie rozsadziło? W lato nie był to jakiś problem ale teraz jak już trochę #!$%@? to wolałbym cieplejsza wodę z rana... Bojler taki zwykły z Castoramy z "fabrycznym nastawień temperatury" co w rzeczywistości jest klejem na gorąco na pokrętle od temperatury xd #kiciochpyta #bojler #ogrzewanie
Pobierz MrGriffin - Mirki, mam bojler elektryczny. Niby wszystko gra ale od samego początku m...
źródło: comment_1670398923VWrSLztaIWmsCOYVawjhJ7.jpg
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zomerstm: no ma zwykle jedno pokrętło które jest ustawione dobrze, rozwaliłem ten klej i sobie podkręciłem temperature rok kiedyś. Bojler jest za ścianą prysznica na strychu (fakt jest tam ciut zimniej ale bez przesady chyba). Jak rano się wykąpie albo spuszczę trochę wody to po godzinie przez caly dzień będzie leciała z niego wulkaniczna ława a nie woda tak jak chcę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zomerstm: były plany żeby go ocieplić kiedyś, no ale to były plany ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko w taki sposób mogłem załatwić temat żeby mi nie wisiał w itak małej łazience :/
@MrGriffin: no zależy od lokalu i pojemności. U mnie 200 litrów na 4 osobową rodzinę z inteligentną cyrkulacją, brał 4kWh na dzień, co przy 0,4kWh z pompy ciepła na grzanie wody latem, to jakaś masakra jest.
Generalnie winny może być termostat, bo tam więcej nic nie ma. Jeśli woda jest docelowo gorąca, to grzałka jest na pewno ok. Czy w tej konstrukcji da się go wymienić, to już ciężko odpowiedzieć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zomerstm: ale teraz mi dałeś do myślenia i chyba kupię wełny trochę i go owine chociaż. Jakby spadły trochę rachunki to bym się nie obraził w sumie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MrGriffin: sam zbiornik ma część pianki, ale nie jest to idealne rozwiązanie. Sam z Siebie traci ciepło, nawet mocno zaizolowany zbiornik - u mnie 200 litrów, jakieś 0,5 stopnia na 1,5h. Jak Ciebie nie ma w domu większość dnia, to można nawet rozważyć jakiś programator za kilkanaście złotych, co włącza grzanie tylko w jakiś godzinach. No ja się kupę w to bawiłem/bawię, ale to w związku z inteligentnym domem ( ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zomerstm: z tego co pamiętam to właściciel mówił że co jakiś czas taki zawór sam popuścić trochę wody stąd wiaderko, ale sucho w nim od dnia montażu bojlera
@MrGriffin: uszkodzona powłoka podczas przykręcania, to skorodowało, nic mu nie będzie. Prędzej kamień w środku zablokuje, jak masz twardą wodę. Odnośnie działania zaworu się nie wypowiem, nie jestem hydraulikiem. U mnie są grupy bezpieczeństwa, a instalacja na dom jest całkiem inna. U mnie bufor na ogrzewanie, jest wielkości Twojego zbiornika na ciepłą wodę.