Wpis z mikrobloga

Wiem, że lubicie posty od @PePeZBA, ale akurat ten jest bardziej techniczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mały post o dużym updejcie:

- Naprawiono spadochron. Cały dzień mówiłem, że mi działa i gadacie głupoty. Problemem okazało się ustawienie fps_max poniżej 200 (ja miałem 400). Jeśli ktoś będzie miał dalej problemy ze spadochronem, musi wpisać w konsoli komendę fpsmax 144.

- Dodano podział na mapy małe i duże. Mapy małe aktywne są gdy na serverze jest mniej niż 11 osób. Na małych mapach z powodów technicznych wyłączona jest rozgrzewka z bitwą na śnieżki. Jeżeli będziecie chcieli, to mogę włączyć rozgrzewkę na noże. Lista małych map:
- 35hp
winter (pomimo zimy zmieniłbym ją na zwykłą wersję, bo ta ma paskudny efekt śniegu)
- de_rats1337
- aim
crazyjump
- aim
map
- awp
indiasnow
- cs
deagle5
- cs
wiocha
- cs
sauna
- cs
coldmansion (zimowy estate)
- cs
crackhouse
- fun
allinone
- fun
checkmate
- fy
poolday (tak, mapy fy są naprawione!)
- fy
snow
- fy
winter
- scoutzknivez
- surf
ski2 <- W razie blokowania się podczas surfowania, należy zmniejszyć fpsy tą samą komendą co przy spadochronie. Na tej mapie i TYLKO na niej dodatkowo włączone jest AutoBH, brak obrażeń od upadku oraz komenda stepsize 300, dzięki czemu możemy wyjść z klatki bez pomocy innych osób. Dalsze zmiany do przedyskutowania z graczami (np. czy wgrać na tą mapę Autorespawn lub Deathmatch).

- Zmiany w dużych mapach:
- cs
militia zamieniono na wersję świąteczną csmilitiaxmasb7
- dodano de
stalingrad
- przeniesiono de
rats1337 do puli małych map

- Wgrano nowy plugin do głosowania na mapy. Nowy plugin nie będzie już przeszkadzał w wybieraniu broni podczas głosowania, oraz posiada blokadę ostatnio granych map. Aktualnie blokadę ustawiłem na 5 map wstecz. Mapy nominujemy od teraz w stary sposób, czyli piszemy na czacie 'nominate Nazwa
Mapy'.

- Dodano plugin z ogłoszeniami wyświetlającymi się na czacie. Server przypominał będzie o komendach dostępnych na serverze (np. /killstreak, która służy do wyłączania dźwięków zabójstw). Aktualnie trochę bałagani czat, ale ogarnę to jak wrócę z pracy.

- Wyłączono ranking oraz top15. Miały piękny pogrzeb. Nie proście mnie żebym je włączył, bo i tak tego nie zrobię - to 4Fun nie FFA. Na przyszłość dodam jeszcze ukrywanie komend /rank /top15 itd, ponieważ często ludzie testują te komendy i zaspamowują czat - a skoro już o tym mowa, komendy timeleft oraz thetime również nie będą już pokazywać się na czacie, a ich rezultat wyświetlać się będzie tylko osobie wpisującej komendę zamiast całemu serverowi.

- Naprawiono poświatę modelu losowego gracza trwającą całą mapę (znowu).

Proszę o zgłaszanie mi błędów - zmian na serverze było dziś bardzo wiele a szczególnie tych z podziałem map na małe i duże, więc nie byłem w stanie wyłapać wszystkich błędów. Będę spał do około 10:00, więc ew. poranne problemy z graniem będziecie musieli przecierpieć.

Edit: Wykop świruje od tych podłóg w nazwach map ale nie chce mi się tego edytować ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Dobranoc
#cs16 #mirkocs
  • 16
@karololo: Im więcej fps tym rozgrywka płynniejsza i nasza postać inaczej reaguje na jakąś tam pseudo fizyke w cs. Szczególnie odczuwalne na trybach death run. Polecam ustawić zwykłe 100/200 max, a jak ktoś lubi robić bh to z 999
@PePeZBA: wiem, że któryś tam z Was mówił, że ostatnio mało śpi, ale weź przeczytaj jeszcze raz mój wpis, wiem co to fpsy, ale zmieniłem max fps i dalej mi pokazuje, że mam 100 fps, dlatego pytam xD
@PePeZBA: zawsze mi się wyświetla 100/100.5 niezależnie czy ustawię fps_max 1000, czy fps_max 10, nawet jak mam developer 1. To chyba nie jest kwestia tylko wyświetlania, bo o ile ciężko byłoby wyczuć w tej grze różnicę pomiędzy 100, a 1000, to już 10 fpsów powinienem móc odczuć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)