Wpis z mikrobloga

Wołam osoby udzielające się we wpisie dotyczącym szalika z motywem SS klubu Gryf Słupsk

Dużo osób, zarzucało mi że nie jest to szalik stylizowany na SS, nawet zarzucając mi bycie opłaconym antypolskim pracownikiem, czy też ruskim trolem. Ponieważ jestem dobrze zorientowany w środowisku kibicowskim, dotarłem do autora szalików. Zdziwieniem chyba nie jest to, jaka ideologie promuje ten osobnik, pomijam rasistowskie treści i skupiam się wyłącznie na treściach związanych z nazizmem.
#ukraina
  • 52
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PomocnikBob: jedyne do czego się można #!$%@?ć to mundur i koszulka z pewnym numerkiem u autora, to nie zmienia faktu że na szaliku nic niepokojącego nie widać
@van-der-staas: Salut rzymski to nie hailowanie, widzisz różnice pomiędzy faszyzmem a nazizmem? Czytałeś troche o historii salutu rzymskiego bo mam lekkie wątpliwości? Kolejna sprawa to fakt żę historia salutu onrowców ma swoje zródło juz w okolicach 1920 roku. Gdzie tutaj nazizm?

Używanie pozdrowienia w Polsce streszcza ONR Podhale na swojej stronie – w Polsce jako pierwsi zaczęli salutować z zawołaniem „Czołem!” działacze powstałego wiosną 1927 r. Ruchu Młodych Obozu Wielkiej Polski,
@BayzedMan: @PomocnikBob: Ukraincy kolaborowali z nazistami/SSmanami i do tej pory można znaleźć nazistowskie naszywki na mundurach ich ŻOŁNIERZY którzy aktualnie walczą z ruskimi. A tutaj kawałek historii jak chętnie szli na układ „W pierwszych dwóch miesiącach formowania 14 ochotniczej dywizji SS „Galizien” zgłosiło się ok. 80 tys. ochotników. „ a na zdjeciu naszywka ludobójców
Pobierz
źródło: comment_1670363805Rs9YEd4aKPQTlfvDbVa5LX.jpg
@bubki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Polacy_w_Wehrmachcie

Przybliżoną liczbę Polaków i obywateli polskich wcielonych do armii niemieckiej szacuje się na ok. 375 000[13], co stanowiło w sumie ok. 2% ogólnej sumy wszystkich żołnierzy Wehrmachtu. W liczbie tej przedwojennych obywateli polskich było ok. 225 000 (stanowili oni w sumie 1,26% ogólnej liczby żołnierzy Wehrmachtu), a przedwojennych obywateli III Rzeszy o polskich korzeniach ok. 150 000 (ok. 0,84% ogólnej sumy rekrutów).

I co teraz :OO
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@koala667:

Salut rzymski to nie hailowanie, widzisz różnice pomiędzy faszyzmem a nazizmem?

Oh, przepraszam, że wprowadziłem Cię w błąd sugerując, że faszyści są nazistami. Proszę o wybaczenie, ci idioci zmylili mnie przebierając się za nazistów.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@BayzedMan: Prawilna ta lista „ Na Volksdeutschy patrzono w czasie II wojny światowej jak na zdrajców, choć ich postawy były z moralnego punktu widzenia dwuznaczne. W wielu wypadkach deklaracja polskości skutkowała karą śmierci, a nierzadko także prześladowaniami rodziny ,,renegata”. W niektórych przypadkach Niemcy samorzutnie przypisywali ludności konkretną kategorię, zawyżając tym samym statystyki akcji germanizacyjnej. Ogółem na niemieckich listach narodowościowych znalazło się ponad 3 mln mieszkańców ziem wcielonych do Rzeszy, przy czym