Wpis z mikrobloga

Mirki wybieram wideodomofon do obsługi furtki i bramy, co polecacie? Zastanawiam się pomiędzy HikVision a 5tech. Jakieś doświadczenie z jednym i z drugim producentem?

Na plus hikvision że ma linuxa i da się trzymać tam inne aplikacje prócz wideodomofonu.

https://allegro.pl/oferta/wideodomofon-ip-poe-hikvision-kis604-s-wifi-apka-10838226481
czy
https://allegro.pl/oferta/zestaw-wideodomofon-monitor-7-wifi-5tech-9856520214

#kiciochpyta #budowadomu #elektronika #cctv #budujzwykopem
  • 11
@jajcek:Ten drugi wygląda na klasyczną analogową czteroprzewodówkę, prostota bywa czasem plusem.
Z drugiej strony Hik raczej się nie psuje, chyba tylko burza i instalator mogą go definitywnie ubić, za to częściej trafiają się jakieś babole z softem i konfiguracją.

Dużo zależy od miejsca montażu, dostępnych kabli, wymaganej liczby mieszkań itp. Przy jednorodzinnym domu raczej nie ma istotnych różnic

da się trzymać tam inne aplikacje prócz wideodomofonu

Jesteś tego pewien?
@staa: @Jarek_P: Dzięki, zamówiłem tego 5techa ale raczej go zwrócę.

Jesteś tego pewien?


No tak trochę mi szkoda taki ekran używać tylko do domofonu. Mógłby posłużyć jako HMI do "mądrego" domu, a ten 5 tech jest totalnie zamknięty. ;)
Mógłby posłużyć jako HMI do "mądrego" domu, a ten 5 tech jest totalnie zamknięty. ;)


@jajcek: raczej zapomnij. Ten Hik owszem, bazuje na linuksie, ale to też jest zamknięty system i raczej nic własnego tam nie wprowadzisz. Możesz najwyżej kamery podawać.
@Jarek_P: To lipa... No jeszcze właśnie sprawdziłem i zamiast skrętki puściłem sobie kabel telekomunikacyjny bitnera XzTKMXpw, 2 kable: 10 + 6 żył, zamiast skrętki. Natomiast te Hikvisiony zasilanie i komunikacja jest po PoE. Nie jest daleko bo w sumiejakieś 10-12 metrów ale ...( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jajcek: możesz kupić wersję z wif, a po kablu puścić tylko zasilanie. Albo zaciśnij RJ45 na dwóch parach tego kabla i spróbuj puścić tam normalny ethernet, jeśli kabel jest dobrej jakości, spokojnie będzie działać, u siebie tak mam.
via Android
  • 0
@Fudgehog Ja ogólnie zostanę przy hiku raczej bo kamery i rejestrator mam hika. Jedyny minus kamer że są tanie i nie mają tego wykrywania inteligentnego ale kupiłem kompa za 200zl i wgram na nim blueiris do zdarzen intelignentych. Resztę automatyki domowej planuje na Satelu.
@jajcek: ja kamery i rejestrator brałem Dahua, alarm planuje w pełni na Satelu (integra), ale napęd bramy garażowej i rolety mam Somfy i zrobił się pewien problem jak tym wszystkim fajnie zarządzać (np załącz alarm i zamknij rolety) oraz dołożyć pasujący wideomofon i napęd do bramy.

Aktualnie rozmawiam i sprawdzam opcje, ale wychodzi na to, ze wszystko to mogę właśnie spiąć za pomocą FIBARO + manipulator satela int-tsi.
Jeszcze będę kombinował,
@jajcek: mogę się mylić, ale piszesz ze kupiłeś tanie kamery i teraz przez to chcesz się pchać w ten konkretny system do domofonu. Pytanie czy warto i nie zostaniesz nagle przez to ograniczony jak ja właśnie przez somfy (pod które robiłem instalacje do furtki/bramy).