Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Podobno pis od 1 stycznia nakłada embargo na #lpg z Rosji i cena ma się wyrównać do ceny benzyny. Moje aktualne auto pali 12 litrów gazu więc wyczuwam ostry ból przy tankowaniu. Kilometrów robię sporo bo około 1.5k w większości po mieście.

Jakie autko z ekonomicznym silnikiem polecacie w benzynie?
Im bardziej pakowne tym lepiej. Budżet do 20k.

#motoryzacja
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kukaszr: PiS wyrucha wszystkich którzy jakkolwiek chcą oszczędzić... nie chce mi się wierzyć że usadza 15% uzytkownikow pojazdow z LPG, chociaż do wszystkiego mogą być zdolni
@kukaszr: Myślę że to nie przejdzie bo cała gałąź gospodarki by upadła, raczej nikt do tego nie dopuści. Pędzej spadnie jego opłacalność że zrówna się z dieslem ale żeby zrównało się z benzyną to nie ma bata, bo przestało by to istnieć. nikt by już gazu nie kupował, nie montował, nie serwisował stacji, wszystkie zakłady lpg też by się zamknęły, firmy które produkują sterowniki wtryskiwacze itd itd.
@kukaszr: Ja właśnie od prawie 2 miesięcy szukam samochodu w lpg do kupienia i już się tyle sprzecznych informacji naczytałem na temat tego embargo, że już sam zgłupiałem. To nie ma być embargo na gaz ziemny?
@kukaszr: Tzn. tutaj ktoś mi tak napisał, że to chodzi o gaz ziemny jak się jakiś czas temu pytałem o to co ty. Teraz wlasnie ciężko wybierać między dieslem a lpg, bo w styczniu embargo będzie również na rope + wraca vat 23% na paliwo. Może sie i tak okazać, że lpg taniej wyjdzie niż diesel, a benzyna to nie wiem. Chociaż ciągle ślepo wierzę, że mają nauczkę na węglu i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@johnpaulowy: na mój chłopski rozum lepiej kupić benzynę niż diesla. Samochody z dieslem mają kilka drogich minusów eksploatacyjnych takich jak turbina, dwumasa i wtryski. Każda z tych naprawa to finansowa wtopa której zazwyczaj nie uświadczysz w benzyniakach. Piszę zazwyczaj bo w takim Clio 4 w silniku 1.2 była chyba dwumasa :-)
Generalnie teoria nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy to coś co nas czeka w najbliższym czasie. Głupia Toyota Yaris