Wpis z mikrobloga

Co? Czy to w ogóle legalne?

Biorąc kredyt w ING byłem zmuszony wykupić od razu ubezpieczenie na życie. Właśnie minęły dwa lata obowiązkowe, więc nie muszę go przedłużać. Umowa powinna automatycznie wygasnąć. W propozycji wznowienia w Allianz dostałem jednak taki zapis:

"Jeśli chce Pan kontynuować ubezpieczenie w kolejnym roku, wystarczy, że w dniu płatności kolejnej raty kredytu
zapewni Pan na rachunku wskazanym do jego obsługi środki niezbędne do pobrania przez ING Bank Śląski S.A. kolejnej składki za ubezpieczenie."

Czyli jadnak z automatu przedłużają umowę a za moją zgodę uznają posiadanie pieniędzy na koncie (°°

#allianz #ing #kredyt #prawo #ubezpieczenie
LodowkaWskazowka - Co? Czy to w ogóle legalne?

Biorąc kredyt w ING byłem zmuszony ...

źródło: comment_1670329222XOtkj84rqolVoQtmvMghrc.jpg

Pobierz
  • 3
Cóż. Wydaje mi się, że wiele mamy takich przypadków umów. Na przykład jak skończy się umowa na abonament komórkowy, to ten trwa dalej póki nie rozwiążesz umowy. Tylko, że w przypadku abonamentu, możesz z niego zrezygnować z miesiąca na miesiąc. Tu jest informacja o zawarciu umowy na kolejny rok i też mi się to nie podoba.
Ja w przyszłym roku będę w podobnej sytuacji i dzięki za informację, bo widać będę musiał