Wpis z mikrobloga

Jeżeli mężczyzna może dźwigać 30kg, a w praktyce 50kg, bo "od czasu do czasu" dla pracodawcy to może być co chwilę, to jaki sens jest zatrudniać pracodawcy kobietę do takiej samej pracy, jeżeli kobieta może max 4 razy na godzinę przenieś 20kg?

Dajmy jedno przeniesienie = 1 minuta
Ciężar przeniesiony przez jedną godzinę przez kobietę = 4x 20kg + 56 x 12kg = 752 kg
Ciężar przeniesiony przez jedną godzinę przez mężczyznę (nawet pomijając pracę dorywczą) = 60x 30kg = 1800kg
#pracbaza
#bhp
  • 27
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@quercy: jakby jeszcze pracodawcy się faktycznie tym przejmowali. Moja koleżanka w lo pracowała dorywczo jako kelnerka u janusza który zatrudniał same dziewczyny bo "hehe klienci wolom dziewczynki".

Oczywiście dziewczyny musiały same dźwigać kegi, skrzynki z napojami, stoły i krzesła bo janusz ani jego synalek "menager" palcem nie kiwneli mimo, że obaj mieli 2m wzrostu i 2m w pasie.

Pewnego dnia janusz kazał mojej koleżance i drugiej dziewczynie (obie 50kg chuchra) przenieść
  • Odpowiedz
@nika_blue: no to dziewczyny rozumem nie grzeszyły, skoro po takiej akcji i braku odszkodowania nie poszły do pipu z tym. Śmierdzi to tym bardziej, że sam pracodawca by srał pod siebie i proponował jakieś pieniądze, byleby nie poszły z tym do pipu.

Zresztą jak sama napisałaś - pracowały na czarno, więc co Cie dziwi, że kodeks pracy nie był przestrzegany?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@quercy: rozumem to nie grzeszył ten gość, bo mi to koleżanka opowiadała, że one myślały, że on będzie tą lodówkę trzymał, a one mają tylko mu podeprzeć na końcach, no i on tą lodówkę podniósł trochę, a jak one złapały za końce to puścił żeby same niósły xD

Niestety to były inne czasy i jak się pracowało na czarno to pracownik też za to odpowiadał, plus jak jesteś małolata to jeszcze
  • Odpowiedz
@quercy: Dobra wytłumaczę bo nikt tutaj sensownie tego nie napisał a ostatnio kontaktowaliśmy się z pip na ten temat i mam od nich odpowiedz. Dla mężczyzn – 50 kg w pracy dorywczej i 30 kg w pracy stałej, dla kobiet – 20 kg w pracy dorywczej i 12 kg w pracy stałej. Pip pojęcie pracy dorywczej wytłumaczył nam tak: ze w wyżej wymienionym rozporządzeniu (tj. Rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej
  • Odpowiedz