Wpis z mikrobloga

Zakochalem sie w hermesie w wersji parfum, sprobowalbym edt z wielka checia.
Czy bardzo od siebie zapachy odbiegaja? Jak wypada piekny arab pod tytulem fattan? Podobno klonik a za smieszne pieniadze
#perfumy
  • 8
@Mafieusz: Mam hermesa edt mam rasasi i jeśli możesz dostać fattana w dobrej cenie czyli za mniej niż 60-70zł to warto. Różnice są naprawde subtelne i w powietrzu ciężko wyczuć różnice. Parametr też w hermesie zdecydowanie gorszy jak w Rasasi. Moim zdaniem red vetiver od montale jest zdecydowanie lepszym zapachem od heremsa, którego trwałość mocno nie domaga.
@Mafieusz: fattan to klon terre d’hermes eau intense vetiver, który moim zdaniem jest najsłabszy z całej rodzinki hermesów, a nie edt (którego byłem fanatykiem) czy parfum. Moim zdaniem fattan to marne perfumy - suche i nudne jak #!$%@?, ratuje go tylko cena, ale i tak nie polecam, ja sie bardzo mocno rozczarowałem. Terre niestety nie ma dobrego klona (montale red vetiver też jest #!$%@? ¯\_(ツ)_/¯), więc płać i płacz nad kiepskimi
@Gibbon: mi się wydaje dosyć chemiczny (jak wszystko od montale co miałem okazje wąchać, a dużo tego nie było) no i kompozycyjnie nuty drewniane są tutaj na pierwszym planie, a hermes to jednak głównie wetyweria i gorzka pomarańcza - dla mnie kompozycyjnie jest to dużo lepszy balans (òóˇ) ale pewnie głównie moją niechęć do niego wzbudziły opinie jaka to świetna alternatywa dla hermesa - hermes