Wpis z mikrobloga

@mial85: @niemorzliwe: "Na pytanie o to, czy zatem nie wystarczy jedynie kategoria A, uzyskana podczas komisji wojskowej, by zostać powołanym na ćwiczenia usłyszeliśmy, że "przede wszystkim taka kategoria jest wymagana" oraz osoba powołana "musi zostać wytypowana w tej konkretnej specjalności, którą ma w pracy cywilnej"."
TAK BYLO ZAWSZE LUDZIE CO PANIKUJECIE XD ile macie lat, że pierwszy raz słyszycie o powołaniach ludzi, którzy mają konkretny zestaw umiejętności?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xczar0:

TAK BYLO ZAWSZE LUDZIE CO PANIKUJECIE XD ile macie lat, że pierwszy raz słyszycie o powołaniach ludzi, którzy mają konkretny zestaw umiejętności?


Nie ma w żadnych przepisach zapisanego "zestawu umiejętności przydatnych w wojsku".
Nie było też wcześniej podstawy prawnej do powoływania przymusowo osób, które wcześniej nie były w wojsku.
Mogą wziąć każdego, dostajesz wezwanie, masz 14 dni na ograniecie spraw i tyle.
@karakanjaroslaw: konstytucja rozdział 2

Art. 85. Obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona Ojczyzny. Zakres obowiązku służby wojskowej określa ustawa.

A czy wojsku potrzebni są łącznościowcy, saperzy, chemicy - to chyba według konkretnych braków w kadrach - chcą mieć kogoś przeszkolonego wstępnie żeby nie musieć nianczyc.
Od wezwania można się odwołać. Są różne wyłączenia.
@Schlong: jak pisałem w innym wątku, dzisiaj rano dzwoniłem i chyba nie byłem pierwszy (ja w sprawie wypisania się z tego cyrku akurat xD), bo jak powiedziałem o co mi chodzi to babka od razu #!$%@?.