Wpis z mikrobloga

Co lepiej zrobić? Mam 25 lat i dużo myślę o przyszłości.

1. Pracować w Niemczech u Hansa za w miarę godne pieniądze ale jako robol (Niemiec by się takiej pracy nie podjął, więc robią to Polacy i inni imigranci). Przez 3 lata pracy odłożyłbym na kupno kawalerki w Polsce.

2. Iść na studia, żeby mieć jakiś papier, by móc pracować lżej. Jeśli podszkoliłbym j. niemiecki to mógłbym znaleźć pracę w tej branży również w Niemczech, ale nie miałbym więcej pieniędzy z tego niż obecnie, ale po prostu praca byłaby mniej obciążająca.

#przegryw #niebieskiepaski #rozowepaski #pracbaza #pieniadze #pytanie

sjkxzb

  • 1 40.3% (27)
  • 2 59.7% (40)

Oddanych głosów: 67

  • 14
Przez 3 lata pracy odłożyłbym na kupno kawalerki w Polsce.


@vanschout: #!$%@? bys odlozył te czasy sie skonczyly 20 lat temu bynajmnije jako robol.

. Iść na studia, żeby mieć jakiś papier, by móc pracować lżej. Jeśli podszkoliłbym j. niemiecki to mógłbym znaleźć pracę w tej branży również w Niemczech, ale nie miałbym więcej pieniędzy z tego niż obecnie, ale po prostu praca byłaby mniej obciążająca.


@vanschout: musiałbys naprawde cos
@vanschout: czemu akurat te Niemcy?
W PL też można sensownie zarabiać, oczywiście często będąc i tak jakimś rodzajem outsorcingu dla Niemca czy Jankesa.
Nie mówie, że każdy musi pracować w IT, ale grubych samochodów też u nas jest pod dostatkiem i to ludzie pracujący w różnych branżach.

Jakbym sie miał czegoś uczyć, to chyba nie pod Niemca po prostu.

Patrząc po znajomych to te np. Niemcy są jednak troche pułapką. Jedziesz,
@wersalski_kasztan: 1. Jestem oszczędną osobą a może nawet skąpą i policzyłem sobie, że oszczędziłbym właśnie tyle.
2. Rynek niemiecki jest chłonny i niemiecka gospodarka potrzebuje pracowników, stąd podjęta lekkomyślnie decyzja Merkel o wpuszczeniu do Niemiec jakichś 3 milionów uchodźców z różnych stron świata, bo braki były duże. Więc o czym ty bredzisz?
@vanschout:
Mozesz tez pomyslec o pracy w polsce z jezykiem niemieckim
Nie wiem ile zarabiasz w Niemczech ale z samą znajomością Niemieckiego w polsce można spoko pensje dostać i mieć ścieżke rozwoju
2. Rynek niemiecki jest chłonny i niemiecka gospodarka potrzebuje pracowników, stąd podjęta lekkomyślnie decyzja Merkel o wpuszczeniu do Niemiec jakichś 3 milionów uchodźców z różnych stron świata, bo braki były duże. Więc o czym ty bredzisz?


@vanschout: w jakiej ty bajce żyjesz? Mydlanej? Myślisz ze do Niemiec przyjechali tylko uchodźcy? Przyjechalo tu duzo wykfalifkowany pracowników z Unii.
: 1. Jestem oszczędną osobą a może nawet skąpą i policzyłem sobie, że oszczędziłbym właśnie tyle.


@vanschout: na start jak zarobisz 2k na lape to jest juz w #!$%@? dobrze. Oplacenie czegos do spania to 500 euro cos zjesc ubogo 500 euro zostaje ci tysiak razy 36 miesięcy to 160k gdzie tą kawalerkę kupisz? Na Podlasiu chyba.
@wersalski_kasztan: z tym 500€ na żarcie to Cię #!$%@?ło srogo. 300€ wydawałem, a i tak 1/3 lądowała w koszu. Teraz co prawda 400€ leci, ale jadę na pudełkach, bo mam w dupie gotowanie, przywożą pod dom co wieczór. Do 5 stów nigdy nie dojechałem, a lubię zjeść. Jak chcesz biednie zjeść, #!$%@?ć spaghetti na tydzień to 200€ wystarczy. Może Ci się ze Szwajcarią #!$%@?ło. W kwestii chaupy to często można mieć