Wpis z mikrobloga

Kilka przemyśleń na luzie:

* nie sądzę, że powinniśmy mieć pretensje o mecz z Meksykiem, w tym punkcie wierzę Michniewiczowi który podszedł do tego meczu na zasadzie "po pierwsze nie stracić"; łatwo dziś się mówi że powinniśmy grać jak z Francją. Ale z Francją
dostaliśmy trzy gongi i jesteśmy zadowoleni, po jednym gongu z Meksykiem byłby raban (i słusznie). W dodatku do mnie przemawia argument że biorąc pod uwagę nasze wcześniejsze doświadczenia (mecz o wszystko itd.) ważne było żeby nie skusić, nie zawalić w pierwszym meczu,

* większe mam pretensje za mecz z Arabią, bo tam za bardzo odstawaliśmy, mimo wyniku, to Arabowie prowadzili grę. To nie powinno być tak

* mecz z Argentyną był dziwny. Widać było że podejście było na remis, żeby nie złapać kartek, żeby wyjść z grupy itd. Była jakaś blokada mentalna. Styl jednak zupełnie fatalny. Nie uważam też żebyśmy byli ustawieni stuprocentowo defensywnie, nie po to zaczyna się z dwoma napastnikami, a po przerwie wprowadza Kamińskiego i Skórasia, żeby grać całkowicie na utrzymanie wyniku

* największy przegrany tej kadry to Bielik; nie chcę widzieć ziomka w pobliżu kadry przez najbliższych kilka lat, jego postawa jest nie wytłumaczalna

* Krychowiak i Glik już powinni przejść na emeryturę reprezentacyjną, świetne ziomki, znakomici piłkarze, ale trzeba robić miejsce młodszym

* Lewandowski jest bez formy. To widać było w ostatnich meczach Barcy. Z Arabią grał dobrze, ale ogólnie średnie mistrzostwa. Mam nadzieję że przerwa i później pauza w La Lidzę da mu czas ochłonąć

* mam nadzieję że Bereś przejdzie do lepszego klubu i ligi, ma jeszcze papiery na większe granie. Chociaż jego kariera to zawsze była sinusoida, dobre sezony przeplatane fatalnymi, tak było też w Polsce

* kadra ma potencjał na coś dużego, dobrze byłoby nie #!$%@?ć.
#reprezentacja #mecz #pilkanozna
  • 20
@konewkon: myślę, że jest; środek Zieliński-Moder-Szymański (plus kilku innych chłopaków) ma duży potencjał, są napastniy; Kamiński ma potencjał, może Skóraś; w obronie jest Bereś, Cash, Zalewski na bokach, duży potencjał. Środek Kiwior, do niego Bednarek, Dawidowicz, może nawet Wieteska i może być porządna formacja. Bramkarze też są.
@marcelus: Przy ciągłości pracy z kimś odpowiednim na stanowisku (nie wykluczałbym na 100% Michniewicza, bo nie wiem jaki ma ewentualny plan na rozwój tej kadry) moglibyśmy wskoczyć na poziom takiej Danii czy Szwajcarii za np. pięć lat.

I generalnie nie zgadzam się z popularną opinią, że po zakończeniu kariery przez Lewandowskiego będziemy dużo gorszym zespołem niż teraz. Pewnie jeszcze w niedalekiej przyszłości doskoczy paru zawodników pokroju Modera, Casha czy Zalewskiego; nigdy
@sokolov: Lewandowski ma ten plus dla nas, że on serio skupia uwagę obrońców, nawet jak gramy z topowymi drużynami. Ale on jest napastnikiem klasy extra. Dla naszej kadry napastnik typu Piątek czy Świderski dawałby podobne liczby
@marcelus: podobno to Kulesza ciągle może podjąć decyzję czy przedłuża kontrakt, więc na jego miejscu zapytałbym jaki jest plan na grę. Mistrzostwa dostał jako trener zadaniowy z celem by awansować i wyjść z grupy, cel wykonał. Teraz pytanie czy ma plan na ambitniejszy cel i czy sam będzie chciał się go podjąć. Można nawet go wziąć na dwa zgrupowania z warunkiem, że kontrakt będzie przedłużony jak gra będzie wyglądać odpowiednio, najwyżej
@r4x4: myślę że przedłużenie na eliminacje powinno być, to jest tylko rok, 5 zgrupowań. Już po pierwszym (mecze z Czechami i Albanią) powinniśmy mieć odpowiedź czy ma on jakiś pomysł na grę.

Problem jest też że nie ma nikogo sensownego na następcę. Low czy nawet Hevre Renart jest poza zasięgiem. Szewczenko? Mnie jako selekcjoner Ukrainy nie przekonywał.
@marcelus: można by poszukać też po asystenach, w skokach się to udawało, to w piłce też może wyjdzie. Kogoś ciekawego, a mniej znanego pewnie znajdzie, trzeba tylko na spokojnie poszukać.
@sokolov: Bielsa to raczej językowo poza zasięgiem. Jak on się w Leeds dopiero uczył angielskiego to on mógł by sobie gadać, a piłkarze musieliby z gestów domyślać się o co chodzi...