Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mój bliski znajomy niedawno stracił tatę. Czy ktoś dysponowałby wyczerpującą "checklistą" dotyczącą wszystkich większych i drobnych spraw, jakie musi załatwić - szczególnie tych wrażliwych czasowo? W takich chwilach ciężko szybko reagować i myśleć o wszystkim, a nieżyczliwa, interesowna rodzina może już zacząć podkopywać dołki, szukać zysku, etc...

#smierc #pogrzeb #prawo #rodzina #zaloba #spadek #prawospadkowe #pytanie #urzad #mieszkanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638ca8025adff1f3a519f159
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mój bliski znajomy niedawno stracił...

źródło: comment_1670183214gWmkXPtAFhgdElMxPeG0r7.jpg

Pobierz
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem, jak to wygląda w Twoim mieście ale... w mojej rodzinnej mieścinie wszystko załatwi zakład pogrzebowy. Oczywiście nie każdy ale gdy zmarła moja babcia, to poszliśmy z ojcem do firmy pogrzebowej i oni zaproponowali (oczywiście w odpowiedniej cenie) dosłownie wszystko, łącznie z załatwieniem wszelkich spraw formalnych, a nawet skołowaniem prawnika, gdyby np. dochodziło do jakichś przepychanek spadkowych w rodzinie itp.
@AnonimoweMirkoWyznania jeżeli nie mial załatwionych spraw przed śmiercią typu spadek, testament itp to najlepiej udać się do notariusza żeby pomógł. Jak zmarł mój tata to też była najważniejsza rzecz jaką musieliśmy załatwic. Z innych spraw to likwidacja numeru telefonu, likwidacja konta bankowego. Sprawy w ZUSie Ewentualną zmiana umów z dostawcą prądu itp. Jeżeli znajomy miał mamę, to mama po 50 r.ż może ubiegać się o dodatkową rentę. To wszystko zależy od tego