Wpis z mikrobloga

Pytanie do zwolenników #obowiazkowecwiczeniawojskowe - skoro podoba wam się pomysł to dlaczego by nie wprowadzić kilku tygodniowych szkoleń dla ludzi z np. WoSu i ekonomii? Wiedza o tym w społeczeństwie jest bardzo mała a napewno przyłożyłaby się na dobre jeśli więcej ludzi miałoby świadomość na co płacą podatki, ile ich płacą, jak prowadzić działalność itd. Takie podstawy, przecież przez miesiąc w wojsku też nikt się nie nauczy bycia żołnierzem.
Idąc dalej tym tropem, dlaczego nie wprowadzimy obowiązkowych ćwiczeń z zawodów w których brakuje ludzi na rynku pracy? Przecież takich mechaników ciągle brakuje a napewno przydaliby się też wojsku, po miesięcznym szkoleniu te #!$%@? w rurkach nauczyliby się chociaż wymieniać opony na zimowe a część z nich może zostałaby mechanikami.
W służbie zdrowia brakuje cały czas pielęgniarek, lekarzy, nie ma kto opiekować się starszymi ludźmi w domach opieki. Może każdy po ukończeniu szkoły niech idzie na kilka miesięcy na przymusowy etat w domu starców, przecież i tak jeszcze nawet nie zaczeli zarabiać więc co im szkodzi, chociaż się na coś przydadzą społeczeństwu które płaciło podatki na ich edukację.
#wojsko #bekaztrepow #bekazpodludzi #takaprawda
  • 12
@423frewq4f23: nakaz pracy jest od komuny, czyli czasów słusznie minionych.
Nakaz pracy w danej branży czy zawodzie nie może być skuteczny bo ludzie robią to na #!$%@? i elo.
Tak samo jak z tymi ćwiczeniami, jedyne co będzie się zgadzało to że na papierze mamy ludzi przeszkolonych i możliwości teoretycznie wzrastają
Nakaz pracy w danej branży czy zawodzie nie może być skuteczny bo ludzie robią to na #!$%@? i elo.

Tak samo jak z tymi ćwiczeniami, jedyne co będzie się zgadzało to że na papierze mamy ludzi przeszkolonych i możliwości teoretycznie wzrastają


@Kondziu5: No ja to wiem, ten wpis to ironia, ale dużo tu osób co myślą że takie obowiązkowe ćwiczenia coś dadzą i jak będzie się zmuszać ludzi to zmienią swoje
@tyrytyty: tam nie śledzę ile właściwie dają ale słyszałem że mają dawać po 4.5k na rękę przy tej inflacji i zagrożeniu że naprawdę będzie trzeba się #!$%@?ć to podziękuje.

Dla mnie dopiero za informatyczne mityczne 15k ( chociaż to już stare dane xD) to mógłbym służyć w woju w takich czasach jak ten.
@donaldJretard: lepiej( ͡° ͜ʖ ͡°) będę mógł bronić wszystkich starych #!$%@? które stoją w administracji takiego woja bo przecie trzeba gdzieś upchnąć wszystkie ciotki i inne frajerki co nawet na kasę się nie nadają.
Dla jaj se poszedłem do WoT jak był kryzys imigracyjny z Białorusi, spotkałem się z takimi starymi #!$%@? w administracji które nawet nie miały wiedzy gdzie do końca pracują i czytały mi ulotkę
@423frewq4f23: bardzo dobry pomysł. Takie szkolenia powinny być obowiązkowe w okolicach 18-25 lat, żeby człowiek sobie brakiem wiedzy ekonomicznej życia nie zmarnował. Jakby się jeden z drugim pouczył hydrauliki też by było git. I jeszcze wszystko płatne przez państwo ( ͡° ͜ʖ ͡°) na podstawie obecnej pensji. Sam bym chętnie poszedł na taki kurs czy to pierwszej pomocy, czy to ekonomii (nauka inwestowania np) czy to mechaniki.