Wpis z mikrobloga

@Aciapek: nic nie przegrałem, po prostu większość to gimnazjaliści tutaj, takie małpy co sobie przyklaskują i na podstawie tego wpisu z początku wojny mówią, że ja cywili na front wysyłam XD. Gdzie nigdy nic nie napisałem, nawet o mobilkach w Rosji.
  • Odpowiedz
Dodatkowo mowa była o ŻOŁNIERZACH a nie cywilach. Taka ich robota


@azek: No tak, bo jak polski żołnierz pojedzie na Ukrainę strzelać do Ruskich, to wcale nie będzie to oznaczało, że CAŁY nasz kraj jest w stanie wojny, cywile są zagrożeni, a ty na 2137% dostałbyś list z powołaniem po ogłoszeniu mobilizacji xD
  • Odpowiedz
@BayzedMan problemy z logiką to taki watermark kremlińskiego przekazu. Rozmowa z nimi to jak próba noszenia wody sitem. Zastanawiam się, czy to kwestia ograniczeń umysłowych, czy celowy zabieg, służący manipulowaniu faktami. Nie ukrywajmy - prorosyjski przekaz, w tym antypolski i antyukraiński, trafia do ludzi ze słabymi mocami poznawczymi, więc nie musi być subtelny, wystarczą takie dziurawe logicznie bzdury, jak to, co kremliny wypisują
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: ale ja nie napisałem żeby wjechali tylko, ze czekam - w razie ataku. Skoro jest taka formacja to chyba mogę tego oczekiwać. Tak samo mogę oczekiwać, że policja złapie przestępcę a nie ja będę go ganiał
  • Odpowiedz
@Grooveer: podejrzewam, że te wpisy to dlatego, że go nie lubisz. Jeśli faktycznie jednak tak interpretujesz te słowa to niestety jesteś idiotą, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem.

Wiele osób chciałoby interwencji NATO na Ukrainie. Oczywiście wojskowi niekoniecznie chcieliby ryzykować życiem, ale różnica jest taka, że idąc do wojska byli mniej więcej świadomi na co się piszą (oczywiście niektórzy liczyli tylko na profity i myśleli że nigdy nie będą musieli
  • Odpowiedz
@Grooveer: NATO ma w większości armie zawodowe (w Polsce też taka jest) oraz potężną przewagę technologiczną. Od działania są więc żołnierze. Gość najlepsze co będzie mógł zrobić to siedzieć w domu, pracować i mnożyć PKB.
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: z tego co wiem to Ukraina została zaatakowana, przy czym posiadali armię częściowo opartą na poborze (obecnie z mobilizacji, gdzie zmobilizowani odbyli znacznie dłuższe szkolenie niż miesięczne), a OP chciał interwencji NATO, a nie interwencji Rosji w Polsce. Tania demagogia, wysilcie się trochę, póki co zmieniacie i rozwadniacie temat.
  • Odpowiedz
@the_good_guy: Chyba logiczne że jak nasi żołnierze by tam weszli na wojne a my jesteśmy krajem który graniczy z Rosją to prędzej czy później byłyby konsekwencje dla cywili w postaci ostrzałów rakietowych czy wezwań do wojska aby uzupełniać stan osobowy. Wojna jest troche bardziej skomplikowana niż sprzątanie ulic.
  • Odpowiedz
@ppanicz: No to co te gupki z NATO nie wiedzą, że mogą się przyłączyć do wojny bez konsekwencji i ich terytorium, w tym przypadku Polska nie ucierpi i nikomu na łeb nie spadnie rakieta? Gdyby tylko czytali wypociny zerojedynkowców z wykopu xD
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: nad reakcją Rosji można dywagować, natomiast zakładanie, że Rosja nie zaatakuje kraju NATO w przypadku interwencji NATO na Ukrainie mieści się w kategorii racjonalnych argumentów. Zapewne wykopek łatwiej zaakceptowałby swój udział w ćwiczeniach gdyby NATO interweniowało, ale póki co tak nie jest.
  • Odpowiedz
@the_good_guy: XDD, a myślisz, że kogo by tam wysłano jak nie wojsko polskie z poboru? Nawet jeśli nie z poboru, to wciąż polskie wojsko ma bronić polskiej granicy, a nie ukraińskiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
NATO niech walczy z Rosją a ja będę siedział w ciepłym domku i oglądał filmiki z wojny ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Grooveer: ale się przysrałeś. On to będzie finansował ze swoich podatków.
  • Odpowiedz