Wpis z mikrobloga

Mam do zagospodarowania taką wnękę w budynku gosodarczym.

Chciałbym tam umieścić :
- trzy rowery
- większe gabaryty, np: jakieś narty / choinka/ kosiarka
- półki na drobiazgi, słoiki.

Pomieszczenie jest dość wysokie, ma około 320cm. Okno po lewej jest do samego sufitu

Jak to najlepiej zaaranżować? Rower jakoś podwieszać albo haki na ścianę? A może wsuwać od regał z półkami?
Mile widziane propozycje z jakimś szkicem.

#budujzwykopem #budowadomu #architektura #budownictwo
Pobierz hipodrom - Mam do zagospodarowania taką wnękę w budynku gosodarczym. 

Chciałbym ta...
źródło: comment_1670006070RfqaNe2ePZDPijYCh3xSJY.jpg
  • 3
@hipodrom: pokombinowałbym z antresolką na wysokości około 2m - dałoby to około 1.9m pod i pewnie z 1.1m na górze.

Na dole zostawiłbym jak najwięcej miejsca na rowery i inny cięższy sprzęt jak kosiarka. Jakieś półki na pudła zrobiłbym na ścianie na której będą schodki, choć akurat przestrzeń pod schodami całkiem nieźle sprawdza się do trzymania kosiarki.

Na górę polecam schody drabiniaste (bez balustrady) zamiast drabinki - lepiej się wnosi większe
Pobierz jestem_wrr - @hipodrom: pokombinowałbym z antresolką na wysokości około 2m - dałoby t...
źródło: comment_16700677048ZKZLbTjSfzm9Nhvxzmohd.jpg
Jeśli budowanie antresoli totalnie Ci nie leży, to na tej ścianie o długości 275 rozważyłbym zrobienie półek na pełnej szerokości. Poniżej elewacja tej ściany.
Rowery i kosiarka oraz ciężkie klamoty na dole, tak aby wchodziły jak najgłębiej pod tą niższą półkę.
Na środkowej półce narty, buty narciarskie - półka o głębokości takiej aby weszły buty (40cm?)
Najwyższa półka na choinkę, jakieś pudła - głęboka na 60cm, aby można było tam napchać rzeczy,
Pobierz jestem_wrr - Jeśli budowanie antresoli totalnie Ci nie leży, to na tej ścianie o dług...
źródło: comment_1670068577FVHqdfrHHZibU5bVrFDY58.jpg
@jestem_wrr: kurde wielkie dzięki. Nigdy nie spodziewałam się że na tym portalu dostanę taką odpowiedź z tyloma ciekawostkami. :)
Zapisze sobie te pomysły i pewnie częściowo wykorzystam.
Póki co muszę niestety zrobić coś na szybko, więc planuje zrobić jedna duża półkę z płyty OSB która mam i będę miał na górze przestrzeń 2.75x1.25. powstanie taki głęboki pawlacz gdzie mogę wsadzać narty, grabie i inne duże rzeczy jak opony. Na dole dalej