Wpis z mikrobloga

Pytanie które się powtarza, który telefon wybrać w przedziale od 3,5 k - 4,5 k zł - telefon musi być na fakturę. Przy czym iphony i szajsungi odpadają z automatu. (mam dwa miesiące na zakup - dofinansowanie)

Zastanawiam się nad dwoma modelami: Pixel 7 Pro i One+ 10 pro, a może jakieś Xiaomi

Obecnie korzystam z one+ 9 Pro i przeraża mnie fakt, że w Pixelu nie ma szybkiego ładowania, za to chyba pixel ma lepszy aparat, chyba że macie inne propozycje. Chciałbym też, żeby VoLTE i VoWIFI mi działało, wyrąbane mam na 5g i tak nie korzystam.

Istotna dla mnie jest również jakość zdjęć :)

Tu też pytania do
@FrankUnderwood @octopussy8 @glos_zenady @DPary @nstv9

Jak zdjęcia, jak SOT, jak zasięg? jak VoXXX? Czy są jakieś ograniczenia? i w jakich sieciach działą VoXXX?

#android #smartfon #kiciochpyta #telefony #pixel
krokodylek92 - Pytanie które się powtarza, który telefon wybrać w przedziale od 3,5 k...

źródło: comment_1669993882Db5Jku299S5t4TmFF2Y0VC.jpg

Pobierz
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krokodylek92: Dziękuję za wywołanie do tablicy. Oneplus to obecnie cień samego siebie sprzed paru lat, nakładka właściwie ta sama co w oppo, jedyny plus to szybkie ładowanie które w Pixelu jak na dzisiejsze standardy jest śmiesznie wolne. Aparat wiadomka że w Pixelu rządzi. Z racji tego że Pixel nie jest oficjalnie dostępny w Polsce to też sieci nie są do niego bardzo przychylne, 5g nie jest dostępne tak samo vowifi. Volte
@krokodylek92 pixel 7 pro.
zdjęcia mega, szybka migawka pozwala bez problemu łapać dynamiczne obiekty bez rozmazania(u mnie kot), wszystko jest ostre i naturalne. Wieczorami jednak jest problem z flarami na zdjęciach, ale mi to nie przeszkadza bo akurat mało takich robię. Sot nie wiem, ale tak na oko 2x dłużej niż w S22. Ładuje telefon co 1.5 dnia, korzystając dość sporo z niego na LTE. Mam Orange i VoXXX nie działa, da
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krokodylek92: moja luba na pixel 7 bez Pro i robi zdjęcia wyśmienite. Więc jak zależy Ci na aparacie najbardziej to na pewno będzie lepszy od one plusa. Na minus ui. Brzydki, po prostu. Do tego brak wifi calling ale mi to akurat nie przeszkadza no i to ładowanie. Ja mam realme 7 Pro za 1000zl i ładuje się 3x szybciej. U mnie od zera do sto 40 minut, pixel 2h...
@krokodylek92: z Androidów mam porównanie głównie do S10+ i Tab S8+
- aparat super dla kogoś takiego jak ja, kto po prostu potrzebuje dobrych zdjęć z automatu, bez większego kombinowania z ustawienia, chociaż czasami mam wrażenie że trochę za bardzo wyostrza zdjęcia. Jak ktoś wcześniej wspomniał, nocne zdjęcia bardzo dobre, ale widoczne są flary, co mi nie przeszkadza, ale trzeba mieć to na uwadze. Bardzo fajny zoom, szczególnie przy dobrym oświetleniu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DPary: ja akurat trafiłem na najgorszy moment czyli przejście oneplusa na androida 12 w którym to miało dojść do łączenia z oppo. Obecnie jestem na androidzie 13 i w końcu czuć że telefon działa jak powinien. Żadnych przycięć żadnych lagow, animacje dopracowane i płynne. 5G mnie nie intereuje, w obecnym mam wyłączone 5G :)
No i przełącznik. Strasznie polubiłem to rozwiązanie - ultra wygodne.

@glos_zenady: jestem w ogromnym szoku że
@FrankUnderwood u mnie na Whitestone nie ma żadnej różnicy w porównaniu do gołego ekranu czy folii, jest bardzo dobrze (nie musiałem nawet włączać zwiększonej czułości ekranu czy ponownie dodawać palca po aplikacji szkła). Np. na reddicie oprócz WS polecają jeszcze szkło Zagg (też na klej UV), ale jest słabo dostępne w Polsce. Jakie masz szkło, bez niego było ok? Ciężko powiedzieć co u Ciebie jest nie tak, spróbuj dodać wybrany palec dwa
@glos_zenady: Hej, pozwól że podpytam po 3 dniach, właśnie mam Iphone 13 PRO, ale trochę mnie nudzi ten telefon, bateria mocno odbiega w Pixelu 7 PRO od tego Iphona? Wcześniej miałem właśnie Samsunga S22 i tam wychodząc o 7:00 do pracy o 16:00 już go musiałem ładować i było to nieporozumienie jak dla mnie.
@glos_zenady: A jaką byś sieć polecał do pixela? Mam 6 pro i chciałem właśnie przejść na T-Mobile. W oficjalnej liście wspierania VoLTE nie ma telefonów od Google właśnie. Wiem, że w Play działa, ale słyszałem, że w T-mobile też. Swoją drogą to co zakładałeś na swojego pixela? Folię czy szkło UV?
@Eugeniusz1995: brałbym t-mobile, bo mam dobre doświadczenia z nimi. W Play miałem niedawno drugi nr i ciągle problemy z zasięgiem czy działaniem internetu(to akurat było na iP i samsungu).

Mam folię, dociętą z formatki w mediamarkt. O dziwo sprawdza się bardzo dobrze i nie zamierzam jej na nic innego zmieniać. We wcześniejszych telefonach miałem na ekranie szkło lub bez żadnej ochrony, stąd obawiałem się że będzie słabo ale jestem bardzo zadowolony.