Wpis z mikrobloga

Ja tylko napisze, ze ostrzegalem przed ustawa o obronie ojczyzny, przepchnieta jakos swiezo po poczatku wojny tu na Wykopie i jakos bez echa przeszlo, a nawet lecialy wyzwiska od ruskich onuc.

Ta ustawa daje furtke PiSowi do szukania frajerow do cwiczen i przysiegi wojskowej, tak jak robia to teraz. Tak cwiczenia byly wczesniej, ale teraz moga brac kazdego kto ma kategorie A.

Na dokladke powiem, ze wszystkie partie, poza kilkoma typami z Konfederacji, poparly ta ustawe.

#wojsko #obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No naprawdę straszne muszą być te ćwiczenia.

Nie wytrzymasz 3 dni poza piwnicą, czy o co chodzi?


@Borsuk_Europejski: Mógłbyś zgłosić się na ochotnika, żeby chociaż ktoś normalny mógł zostać w domu? To, że ty lubisz być niewolnikiem to nie znaczy, że każdy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@ElMatadore: no tak, nawet pomijając wcześniej wymienionych przedsiębiorców z kosmicznymi dochodami. Polska to strasznie zadłużony kraj. Już widzę jak powołują mężczyzn, którzy często są żywicielami rodzin + spłacają zadłużenia w małżeństwie. Ciekawe kto bankom będzie oddawał kasę. Chyba że otrzymujesz powołanie i na podstawie ostatniej wypłaty przelewają Ci kasę na konto co miesiąc. Bo teoretycznie zarabiałem 5k miesięcznie ale dostałem podwyżkę na 10k więc kupiłem mieszkanie na kredyt. Utrzymuję również
  • Odpowiedz
powołać to mogą sobie niepracujące osoby albo więźniów


@StormtrUper: Każdy jest równy wobec prawa i konstytucji. Masz wybujałe ego ale w razie wojny nikogo nie będą obchodziły twoje kredyty i będziesz w okopach z różnymi ludźmi, w tym z bezrobotnymi.
  • Odpowiedz
Każdy jest równy wobec prawa i konstytucji. Masz wybujałe ego ale w razie wojny nikogo nie będą obchodziły twoje kredyty i będziesz w okopach z różnymi ludźmi, w tym z bezrobotnymi


@diamentovva: Sądząc po pasku to z Ciebie tam raczej nie spotka
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@diamentovva: no każdy może być równy wobec prawa i konstytucji, tylko pytam co ze zobowiązaniami? Wezmą mnie na pół roku do wojska bo ćwiczenia i wrócę za pół roku a przywita mnie komornik? XD
  • Odpowiedz
@StormtrUper: Rządu nie obchodzą twoje zobowiązania tylko osiągnięcie celów politycznych czyli w tym wypadku osiągnięcie określonej zdolności bojowej. Tak działają państwa od setek lat. W razie czego, na polecenie banku centralnego, banki mogą zawiesić ściąganie długów z osób zaangażowanych w działania wojenne do czasu ich zakończenia.
  • Odpowiedz