Wpis z mikrobloga

Tego brakuje kadrze obsranych majtasów, kogoś z autorytetem i charyzmą kto im tak nakopie do dupy że im się zachce biegać, a nie znowu wielcy niekochani, biedni chłopcy chlip chlip. Wszyscy ich wyzywają a oni tak pięknie wygrywają. Uwielbiam oglądać ten fragment... Czesławowi nie brakuję cech gawędziarza, fajne są te jego przemowy o marzeniach i tak dalej, ale jak widać kiedy nasi chłopcy są rozmarzeni to zapominają na czym polega gra w piłkę...
Strasznie mnie irytuje brak powszechnej wiedzy na temat dlaczego Paulo zostawił reprezentację polski, nawet na reddicie wczoraj widziałem wpis który miał 1.5k upvote i tam było napisane, że 'nie wiadomo dlaczego'. Sousa zostawił kadrę ponieważ skończyła się kadencja Bońka i wiedział że jego posada jest mocno zagrożona, oferta od Flamego mogła się trafić raz w życiu, gdyby nie to że discopolowiec był cięty na kogoś spoza polskiego środowiska to moglibyśmy na tym mundialu grać jak Maroko, już od samego początku wszystko by było lepiej, nie byłoby beki z powołań z ekstraklapy i całego tego upokorzenia... ehhhh....

Podczas euro czułem emocje i podniecenie we wszystkich trzech meczach, złość na Krychowiaka i Bereszyńskiego za indywidualne błędy, ale wierzyłem że nawet w 10 jebniemy tą Słowację bo graliśmy w piłkę, teraz w 20 minucie meczu z Meksykiem i w drugiej połowie z Argentyną po prostu wstyd mi było tym co ta banda prezentuje, emocje związane nie z meczem a z tym co tam się stanie w meczu drugiej pary naszej grupy, powtórka wstydu i bezradności z 2018.

#mecz #reprezentacja
ActiveekHere - Tego brakuje kadrze obsranych majtasów, kogoś z autorytetem i charyzmą...
  • 13
Podczas euro czułem emocje i podniecenie we wszystkich trzech meczach, złość na Krychowiaka i Bereszyńskiego za indywidualne błędy, ale wierzyłem że nawet w 10 jebniemy tą Słowację bo graliśmy w piłkę


@ActiveekHere: ja #!$%@? miejcie wy godność. Ja wiem że gramy totalną #!$%@?ę, ale ten turniej jest po stokroć lepszy niż to gówno co nam sprezentował Sousa rok temu.
@JohnnyPomielony: Chyba żartujesz, wtedy po prostu mieliśmy mega pecha, bo nawet mimo że graliśmy w 10 przez kilkadziesiąt minut, to mieliśmy większe posiadanie piłki, więcej podań, strzałów i strzałów celnych i więcej okazji, wyższy współczynnik expected goals.
W meczu z Arabią, która jest słabsza od Słowacji, mieliśmy po prostu mega fart. Wszystkie statystyki gorsze od tych z meczu ze Słowacją, brak czerwonej kartki dla Casha.
@PeterGosling: Jak wyżej
CzaryMarek - @JohnnyPomielony: Chyba żartujesz, wtedy po prostu mieliśmy mega pecha, ...

źródło: comment_166997769813LjwdW148CK5eqVztn4aA.jpg

Pobierz
@CzaryMarek: to dlaczego po meczu ze Słowacją na euro znowu każdy pisał, że jesteśmy najgorszym zespołem na tym turnieju (może oprócz Turcji) i dlaczego nie potrafimy powalczyć jak inni, a nie zachwycaliśmy się tym jak pięknie graliśmy i mimo to przegraliśmy?
@Pepe9248: Dlatego, że Słowacja była na papierze dużo słabsza i po tym meczu właściwie wydawało się, że nasz udział na ME się zakończył, ale Sousa jednak pokazał, że i z Hiszpanią i ze Szwecją można grać ciekawą, fajną piłkę.
@Pepe9248: no i co z tego że przegraliśmy? Nasza gra była atrakcyjna dla oka, oglądanie naszych w akcjach ofensywnych dawało autentyczną radość. A biało czerwonych na tym mundialu to katorga i ból. Mecz z Argentyną? jedno dośrodkowanie w pole karne po faulu i jeden udany drybling (Szczęsnego xd) żadnej #!$%@? akcji ofensywnej. Na mecz z Francją mam #!$%@? bo to będzie wyglądać tak samo, a zawsze na mecze reprezentacji czekałem z
@Jezyk19: no głównym i chyba najważniejszym wynikiem tego, że przegraliśmy było nie wyjście z grupy i de facto skompromitowanie się, gdzie prawie każdy przewidywał awans choćby z tego 3 miejsca. Z tym, że gra była atrakcyjna dla oka też bym nie przesadzał, była atrakcyjniejsza w porównaniu z tym co prezentujemy teraz, ale przecież zdarzały się też mecze na które podobnie nie dało się patrzeć np. oba mecze z Albanią i słynne
oba mecze z Albanią i słynne pokonanie ich "cudem" 4:1 chociaż byliśmy od nich gorsi, był wynik? był, styl? nie, czyli jak teraz.


@Pepe9248: Kolejny mit, że niby nie zasłużyliśmy na wygraną, mecz był po prostu wyrównany, ale to nie było tak, że Albania nas cisnęła i tam pewnie wynik mógłby być w okolicach remisu, a teraz ludzie to wypominają, gdzie z Arabią powinniśmy 10 razy bardziej przegrać niż tam i
@Pepe9248: Nie, Szkocja też wlicza się do Sousy, w końcu Polska miała 47% posiadania i 10 strzałów na bramkę.
Jak Michniewicz zaczął swoją filozofie wprowadzać, to w meczu ze ZNACZNIE ZNACZNIE słabszym od Szkocji Meksykiem, Polska miała 39% posiadania i 6 strzałów.