Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja byłem od zawsze przekonany, że cukier do gorących napojów wsypuje się dopiero po zalaniu danego napoju wrzątkiem? Jak to było u Was? Ostatnio patrzę i gdzie nie zobaczę osób przygotowujących kawę/herbatę - jeszcze przed zalaniem gorącym wrzątkiem, wsypują cukier do kubka ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zapraszam do dyskusji.

#kawa #herbata #cukier #pytaniedoeksperta

Kiedy wsypujesz cukier do gorących napojów?

  • Przed zalaniem gorącego napoju wrzątkiem 34.6% (99)
  • Po zalaniu gorącego napoju wrzątkiem 65.4% (187)

Oddanych głosów: 286

  • 16
@VEEF Mi rodzice mówili, że do sypanej kawy cukier dodaje się po zalaniu. Już nie pamiętam czy chodziło o to, że potem fusy latają czy kawa się nie zaparzy. Coś w tym stylu. W przypadku herbaty w torebce czy kawy rozpuszczalnej nie ma żadnej różnicy kiedy dodasz cukier. No i też ta tradycja slodzenia po zalaniu wodą może się brać z różnych spotkań rodzinnych. Wiadomo, że jak masz dużo gości i wszystkim
@VEEF: z resztą czajnikowy dobrze opisał jak parzyć herbatę
https://www.czajnikowy.com.pl/zasady-parzenia-herbaty-10-porad-jak-parzyc-herbate/

8. Dodatki dodawajcie na końcu. Gdy naszą herbatę chcemy przyprawić mlekiem, cukrem lub cytryną pamiętajmy by dodać je do gotowego, odcedzonego naparu. Kontakt kwasu cytrynowego z liśćmi herbaty powoduje powstanie szkodliwego cytrynianu glinu. Glin zawarty w herbacie nie rozpuszcza się w wodzie i nie przechodzi do naparu. Dopiero kontakt z cytryną wyciąga go z liści. Nie powinniśmy więc łączyć cytryny z