Wpis z mikrobloga

@wow: Czytam czwarty raz i nie rozumiem ;) Mam jednak wrażenie, że nie do końca zrozumiałaś o co chodziło.

@ortofosforan: Niezbyt, wyjdzie na to samo co użycie isblank() z tym, że nie będę mógł rozróżnić 0 od pustego ;)
  • Odpowiedz
@kiler129: No ale zawsze musisz zrobić przebieg i sprawdzić, która komórka nie jest pusta. NIe widzę żadnego innego rozwiązania, bo jeśli założymy iż wierszy jest milion i milion jest kolumn to zawsze musisz przyjąć, zę sprawdzasz każdą z komórek.
  • Odpowiedz
@bartolini_gabka: Zupełnie nie to czego szukam - przeczytaj jeszce raz jak to ma działać.

@Supaplex: Tak, ale w przypadku normalnego kodu napisałby po prosty zagnieżdżony for lecący po kolumnach od końca i brekujący gdy znajdzie wartość zagnieżdżony w tym lecącym po linijkach ;)

@ortofosforan: Coś czuję, że excel zawiśnie jak mu coś takiego podam ... a VBA nie znam ;)
  • Odpowiedz
@kiler129: A napisz prostą funkcję w vba, która to przeszuka. Na wejściu podawaj jej zakres komórek i niech od końca sprawdza w pętli czy komórka nie pusta, jak tak to ją zwracaj. Zamiast mirkować znami miałbyś już skończone.
  • Odpowiedz
@Supaplex: W akcie desperacji myślałem o tym ale złapałem się na tym, że robię to w iWorku który z excela nie obsługuje niestety VBA. Pomijam fakt braku znajomości VBA u mnie ;)
  • Odpowiedz