Wpis z mikrobloga

Ma ktoś jakiś patent na zacinające się kanały podczas transmisji MŚ? Sytuacja występuje na internecie od Vectry, tylko w momencie gdy transmisja jest na żywo. Dodam, że nawet w apce TVP Sport na SmartTV zacina przy 1080p. Test prędkości łącza pokazuje ponad 400mb/s. Wczoraj podczas meczu Polska-Argentyna nie dało się oglądać na liście plusx ani w apce TVP Sport na TV. Dodam jeszcze, że na necie z telefonu nic nie zacina xD
#iptv #plusx
  • 5
@nenq123: VPN pomoże. Pomogłoby też zgłoszenie problemu do operatora, ale wiadomo jak się to kończy z gigantami. "U nas działa", "Parametry są dobre".
Dwa tygodnie temu miałem problem ze swoim lokalnym dostawcą internetu, połączenie z wieloma serwerami było ograniczone do kilku megabitów. Po zgłoszeniu czekałem kilka dni, odnaleźli i naprawili problem.
Hej, mam net od Netii, ale kiedyś, w sumie nie wiem dlaczego zmieniłem na Vecrtę. IPTV działało kilkadziesiąt godzin, póżniej zaczęło ciąć, aż po kilku kolejnych godzinach blok. Wyczytałem, że niektórzy dostawcy neta lubią blokować taki ruch, chociaż nie mają podstaw. Jedynie w przypadku zgłoszenia od odpowiednich służb.
Napisałem reklamację, która uwzględniała rozwiązanie umowy w przypadku braku możliwości usunięcia problemu.
Umowę rozwiązali, nawet anulowali fv za instalację. Jaki z tego morał?
Blokują
@nenq123
Akurat serwery TVP wczoraj nie podołały i transmisja u nich cięła, a strona co chwilę spadała, także nie bierz tego jako wyznacznik. A jakie inne parametry? Ping, jitter, packet losty? Prędkość to nie wszystko.
@nenq123: Ty mówisz o IPTV a ten sam problem jest na satelicie.Mam dobrze ustawioną antenę i konweter a mimo to przerywa.Przynajmniej na TVP 1 i 2 bo na Sport było normalnie.