Wpis z mikrobloga

Canon R10
Mirki kupiłem nowy aparat, otworzyłem sprawdziłem czy działa, wlozylem baterie do ladowarki, podladowalem i gdy go wlaczylem to ekran na chwile mignal a potem zgasl. Jak przystawie oko do wizjera to wszystko widze, a ekran nie dziala.
Bawilem sie w ustawieniach, ustawilem jasnosc na maks., wylaczanie ekranu na 30 minut i nic. Resetowanie ustawien tez nie pomaga. A gdy poswiecie komorka w ekran to widze obraz ale ekstremalnie ciemny.
Nowy aparat, pierwszy dzien i juz padl? Ktos sie spotkal z czyms takim? Sklep musi mi zamienic na nowy czy bede sie musial bawic w serwisy przez nastepne 3 miesiace...? (°°

#fotografia #aparat #kamera
  • 9
@Phatee: Może sklep odmówić przyjęcia zwrotu i wymiana na nowy, a jedynie wysłanie go do serwisu i wtedy jeśli stwierdzi, że nie działa, to mi go zamienić albo naprawić? Wolę się upewnić jak to prawnie wygląda.
@sidhellfire: Żadna z tych rzeczy. Wizjer działa jak przykładam oko, jeśli odstawiam to się wyłącza, a ekran działa, tylko nie ma podświetlenia (widać rzeczy na ekranie jedynie jak poświecę latarką na ekran). Gdzy jest przycisk przelaczania LCD/EVF na R10?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qiuas12345: to brzmi trochę jak padnięte podświetlenie od matrycy wyświetlacza. Chyba, że jest opcja, że to jakoś wyłączyłeś ale to raczej by był całkiem czarny i by nic nie było widać nawet przy świeceniu latarką
@Phatee: Dzięki, tak właśnie zrobię. Wiesz może czy Canony R10 często padają albo takie rzeczy się w nich dzieją? Bo boję się, że jak wymienię na nowy, to prędzej czy później coś takiego się stanie... Wcześniej miałem canona m50 i działa do dziś, kompletnie zero problemów z nim. A ten już pierwszego dnia mi padł.
@_kapsel: Też tak mi się wydaje. Poggoglowałem trochę i na ifixit mieli podobne problemy z innymi aparatami i ktoś zalecił poświecić latarką i zobaczyć czy coś widać na ekranie. Jeśli było widać, to znaczy ze podswietlenie padlo (kabel poluzowany albo całe do wymiany). Ja z oczywistych powodow majstrowac nie bede. Po prostu odesle jutro, zobacze jeszcze co powie sklep.