Wpis z mikrobloga

Byłem dzisiaj w Galerii Handlowej i w ciągu zaledwie niedługiej chwili pobytu tam spotkałem po drodze 3 oskarków zdecydowanie >190cm z czego jeden był >200cm. Sam mam 190 więc wyraźnie widzę, gdy ktoś jest wyższy. 10 lat temu to było niemożliwe by przypadkowo zebrało się tyle osobników o takich gabarytach na tak niewielkiej przestrzeni
Jaki z tego wniosek?
Bardziej pytanie o to na jakim poziomie zatrzyma się inflacja wzrostu?

Czy jest możliwe, że za jakiś czas chłop <200cm będzie manletem i będą memy wyśmiewające wzrost 199cm?
Do jakiego wzrostu dobije ludzkość? Ludzie przeciętnie będą mieli po 2,5 metra i będą mieli bekę z dzisiejszych przedmiotów codziennego użytku tak jak my mamy bekę oglądając dosyć niewielkie zbroje średniowiecznych rycerzy widząc, że z naszej współczesnej perspektywy ludzie w średniowieczu byli pigmejami?

#blackpill #przegryw
Pobierz
źródło: comment_1669924311RHAtJl6758HHdMzRQG8KNy.jpg
  • 8
@Bananek2: Jest to możliwe o ile będą dobierać się w pary same wysokie osoby. Po kilku pokoleniach będzie to widoczne. Taka średnia 190cm. Wydaje mi się, że ludzie wtedy mieliby problemy z kręgosłupem, wadą postawy, czy bólami kości itd.
@Bananek2: Kiepskie wyżywienie w dzieciństwie sprawia, że ograniczony jest człowieka maksymalny rozwój, w tym wzrost i intelekt. To nie dziw, że ludzie teraz są wyżsi, skoro mają w dzieciństwie żywności pod dostatkiem. Teraz już tylko można poprawić jego jakość, więc dość nieznacznie, ale jednak ludzie będą wyżsi, ale już nie dużo.
@Bananek2: przez wzrostogamiczność kobiet ludzkość będzie miała ponad 2,7m. i będą tracić możliwość chodzenia przez problemy ze stawami oraz umierać bardzo młodo, zanim kobiety zdążą się "wyszaleć" i takim sposobem gatunek ludzki wyginie( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bananek2: wysoki wzrost sprawia problemy z układem krążenia, wiem możliwe że w pewnym momencie część ludzi będzie tak wysoka, że będzie umierać zanim zdąży przekazać geny, albo przez ich wczesną śmierć sukces reprodukcyjny ich dzieci spadnie i mniej więcej w tamtym miejscu zatrzyma się inflacja wzrostu