Wpis z mikrobloga

Czy to normalne, że lekarz przerywa przyjmowanie jednego antybiotyku po 5 dniach i zapisuje inny na kolejne 10? Bo się z tym pierwszy raz spotkałem.

#leki #choroby
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wjolka: nie wiem, bardzo rzadko korzystam z antybiotyków i niewiele o nich wiem, a niestety bardzo często mam styczność z lekarzami którzy są niekompetentni - stąd też wolę się upewnić że to nie jest jeden z tych ich "odpałów".
  • Odpowiedz
@Wjolka: ja, na przykład czytając ulotki leków które są sprzeczne z tym co mówił lekarz. Albo zawierają składniki na które pacjent ma uczulenie.
  • Odpowiedz
@Wjolka: nie, korzystam z pakietu medycznego i trafienie dwa razy do tego samego lekarza graniczy z cudem. Anyway, dążysz do czegoś z tymi pytaniami? Bo się spytałem o antybiotyk a się czuję jak na przesłuchaniu.
  • Odpowiedz
  • 1
@emdet Nie. Po prostu mnie to zastanawia jak wygląda to z drugiej strony i co robią z tym pacjenci.

Bo skoro daje się substancje czynna mimo jasno zgłaszanej alergii (chyba że to alergie nie była tylko jakąś niewielka wysypka, a nie ma innego skutecznego leku - a czesto to są takie sytuacje ) - to trochę brawura.

A co do antybiotyku - jeśli zastosowanie jest zasadne, jeśli po kilku dniach albo
  • Odpowiedz
@Wjolka: większość przypadków tego typu dotyczyło żony i ona już z rezygnacji i braku zaufania do lekarzy nie robi z tego typu przypadkami nic (trochę też w duchu" nie będę z debilami dyskutować"), tylko zawsze się upewnia 3 razy czytając ulotki leków czy powinna je stosować (bo na przykład się okazuje że lek może pogarszać działanie tabletek anty, o czym lekarz,pomimo informacji i przyjmowaniu takowych, nie wspominał).

W kwestii antybiotyku
  • Odpowiedz
  • 0
@emdet Mieście na uwadze że większość leków może wchodzić w interakcje z antykoncepcja (np. Antybiotyki). Wtedy zawsze zalecane są dodatkowe sposoby antykoncepcji i równolegle.

Kolejna sprawa - przy 10min na pacjenta trudno wspomnieć o wielu rzeczach.
  • Odpowiedz