Wpis z mikrobloga

@nick230: stelvio z 2.0t 200km powinieneś spokojnie dorwać, poszukaj z placów. Jeszcze końcem ubiegłego roku miałem oferty 220k na 280km wyposażone na 270k. Musiałbyś po salonach podzwonić, bo mają takie promki na auta zarejestrowane na salon.
@Jellycrusher: ta szarpiąca skrzynia to chyba dotyczy tylko starszych egzemplarzy. mi w 3 2022 nic nie szarpie.

@nick230: z większych róznic w porównaniu do większości aut na rynku: infotainment bez dotykowego ekranu, ogólnie wszystkim staruje się fizycznymi przyciskami (dla mnie to ogromna zaleta, ale rozumiem, że dla kogoś to może być wada), praktycznie brak jakiejkolwiek personalizacji ekranu z prędkościomierzem. nie wiem czy cx5 ma piano black w środku, ale jak
@Jellycrusher: tak jak przedmówca, chyba dotyczy się starszych modeli, bo też jeszcze nie uświadczyłem

@Im_from_alaska: jest możliwość zrobienia dotykowego ekranu poprzez zmianę samego softu, są od tego magicy :) poza tym ekran jest dotykowy na postoju (przynajmniej u mnie tak było). A infotainment trąca myszką niestety, ale dla mnie też lepiej jak jest stosowna liczba fizycznych przycisków i pokręteł niż na siłę zmieniane to na ekrany
A infotainment trąca myszką niestety,


@jajewszystkiemam: trochę tak, ale z drugiej strony to chyba nikt już nie jeździ bez apple car play/ android auto, więc ten infotainment widzisz tylko raz po odebraniu samochodu, żeby spersonalizować ustawienia. potem już tylko za każdym razem podłączasz telefon (nistety po kablu albo jakimś adapterem) i jazda
@Jellycrusher: Chyba mówisz z teorii bo jeździłem Mazda z 2017 i 2021 i nie ma problemów z automatem. To jest klasyczny automat a nie jakieś cuda wiec to pancerna skrzynia, tak samo jak silnik. No ale niestety osiągów to nie ma.
@nick230: zadaj sobie pytanie: chcesz jeździć swoim autem czy lawetą? i masz odpowiedź czemu się kupuje mazdy: pancerny silnik, ukuta skrzynia, dobry napęd. Silnik 2,5 min, teraz skrzynie nie szarpią, po mieście ciężko się tym manewruje, wjazd w naprawdę ciasne miejsca na czujniki i kamerę a takto spoko wóz. Tylko zabezpieczyć podwozie oraz profile i się cieszyć.