Wpis z mikrobloga

@Nikospy: bierzesz rozpylacz i zanim wsypiesz ziarna do młynka to zraszasz ziarna sprawia to to że młynek je lepiej mieli. W teorii jest mniejsza dystrybucja wielkości zmielonej kawy. Znaczy okruszki/pył jest równiejszy.
@Vimes: Ciekawa sprawa, jedynym moim odkryciem związanym z wodą, było to, że dawałem kropelkę lub dwie na kawę do mielenia, bo inaczej elektryzowała się zmielona kawa w pojemniku do którego wpadała, osadzała na ściankach i ciężko było bez straty ładować ją do sitka.
@Nikospy: U mnie to jest przy okazji. W sensie jak mam bardzo świeżą kawę to cały metalowy kubek do którego mielę jest oklejony kawą jeżeli jej nie zroszę.
Swoją drogą zapomniałem na górze lodowej umieścić mrożenia kawy…
@Vimes: w memie brakuje belki o przygotowaniu odpowiednio miękkiej wody xD ultra #!$%@? kupują saszetki które zmieniają profil mineralny wody zanim i trzymają ją w butelkach XD
@Vimes: Ja kiedyś zamówiłem zestaw testowy do testowania różnych kaw i była ta saszeta do wody xD różnice robi w porównaniu do twardej kranówy, ale nie ma żadnej różnicy do wody filtrowanej z brity
@Tang0: używam „brity” i zawsze używałem z uwagi żeby nie zakaminić za bardzo ekspresu będę musiał kiedyś porównać z kranówką ( ͡° ͜ʖ ͡°)