Wpis z mikrobloga

@Jpek: pancerz na całej długości to teraz standard przy wewnętrznym prowadzeniu, bo nikomu się nie chce przewlekać samej linki, tutaj też by to przeszło... ale nie wiem czy nie wolisz zmienić ramy na ciekawszą/nowszą skoro masz skille na wiercenie
@Jpek: W jednym rowerze z ramą Cro-Mo tak zrobiłem i działa. Nie pamiętam już nawet jaki miałem powód ale pewnie chciałem uniknąć dodatkowych miejsc przez które brud do wnętrza pancerza może się dostawać.
@Jpek @Vimes: mam rower Author Ronin, który ma obie (w sumie cztery, bo hamulcowe też) linki w całości puszczone w pancerzu i to chodzi lżej niż wewnętrznie prowadzone linki w Canyonie Endurace. Nie uważam, żeby miało to negatywny wpływ, a wręcz przeciwnie, bo każde zakończenie pancerza i odsłoniętej linki, to miejsce dostawania się syfu i wody.
ale nie wiem czy nie wolisz zmienić ramy na ciekawszą/nowszą skoro masz skille na wiercenie


@ujdzie: przytrzymać 10s spust na wkrętarce = skill? ;)
Przecież #!$%@? się z ramą i przekładanie gratów to dużo roboty, a ramy i tak nigdy nie znajdziesz w 100% idealnej jak chcesz albo musisz za nią zapłacić.

@Jpek: Linka się lepiej zachowuje jak pancerz nie jest za długi i ogólnie nie polecam.


@Vimes: nie
@Jpek: często tak robię. Rozwiercam przelotki łącznie z tymi np co idą przy główce do wewnątrz ramy. Linka idzie sobie wtedy szczelnie od manetki aż do przerzutki, linkę też wypada przesmarować przy wkładaniu w pancerz i jest spokój na parę k km.
@Jpek:

Pancerz będzie się przecierał w takim oczku i może rdzewieć i złamać się.

Lepiej przyłapać pancerz dobrą taśmą przeźroczystą (3M scotch crystal) do ramy - wytrzymałe, niewidoczne i można łapać w wielu punktach.
@Jpek: można to zrobić pytanie po co?
Ja tak zrobiłem gdyż opory do pancerza kolidowały mi z blokada koła. Jeśli nie masz jakiegoś szczególnego powodu to chyba nie warto.

@GrubyKociol:
IMHO wystarczy linkę zabezpieczyć końcówkami z noskami (np. tymi od jagwire) a na noski założyć rurkę termokurczliwa bądź dedykowane gumki. Można zabezpieczyć tak by się nie syfiło.