Wpis z mikrobloga

A jak teraz? Widzisz coś w tej swojej Twojej kryształowej kuli?


@Shigan: nie bo dalej nic nie wiadomo, pełen konfig + monitory kable i porty

Chcesz dostać pomoc chociaż włóż napracowanko w dobry opis problemu. Jak chcesz żebyśmy sami wszystko wiedzieli to daj na serwis i zapłać tłustą pęgę.
  • Odpowiedz
@Shigan: aktualizować biosy (płyty i karty) i wtedy sprawdzić. Niestety - nie zawsze wszystko z wszystkim jest kompatybilne...

Gdyby to była "stara karta" i nowiutka płyta - to bym powiedział "płyta główna UEFI only, bez włączonego CMS compatybility module, a karta graficzna z biosem "bios only" bez wsparcia uefi". Ale ta twoja archaiczna płyta nie może być uefi-only, jak ona w ogóle ma uefi to dobrze...
  • Odpowiedz
@keton22: Po co Ci te wszystkie detale? Co ma do tego monitor, który na 100% jest sprawny? Problem jest wyraźnie w czymś innym. Ta „niedziałająca” karta działa na tym monitorze, na tych samych kablach, tylko że po podłączeniu do innego komputera. I to jest właśnie dziwne.
  • Odpowiedz
Po co Ci te wszystkie detale?


@Shigan: żeby wiedzieć z czym mam do czynienia i móc zacząć myśleć o problemach. Każdy jeden detal ma znaczenie. Ile razy miałem takie objawy a to kabel był winny albo monitor nie lubił się z kartą (kochany displayport gdzie nie ma certyfikacji) nie zliczę. Ale nie chcesz nie będę zmuszać. Serwisant chociaż sam wie co pomacać i ma ten sprzęt u siebie więc cię
  • Odpowiedz
@Shigan: nie umiesz wypisać konfiguracji swojego kompa i podać jak są rzeczy połączone? W takim razie sorry ale serwis ci się najlepiej przysłuży. Wyobraź sobie że ktoś ci każe powiedzieć mu jak wymienić żarówkę w samochodzie tylko nie umie podać marki i rocznika i nie wie która to żarówka. Nie widzisz też samochodu i sam przez to nic nie ustalisz. To jest tego typu zadanie.
  • Odpowiedz
@keton22: Nie mam w tej chwili tego komputera pod ręką. Liczyłem przynajmniej na ogólnikowe odpowiedzi, które naprowadziłyby mnie na właściwy kierunek poszukiwań, a nie od razu na gotowe rozwiązanie problemu.

Jutro spróbuję z tą aktualizacją BIOS-u, którą polecił Mirek wyżej.
  • Odpowiedz