Wpis z mikrobloga

Na skrzyżowaniu obok mojej posesji firma fibrehost zrobila linie światłowodową. Mieszkam 3 domy dalej od skrzyżowania. Jest możliwość "poprosić" ich w jakiś sposób aby podłączyli u mnie również ? jest to 2 słupy dalej od w/w skrzyżowania. Trzeba czekać i się modlić, czy jest jakaś opcja to załatwić? dodam, że na słupie obok mnie jest łącze światłowodowe jakiegoś lokalnego operatora, który nie współpracuje z żadnymi organge, inea, play itd...

#ftth #inea #orange #swiatlowod #swiatlowody #fiberhost
  • 21
@wisniowa211: Niech zgadnę? Lubelskie?

Pamiętaj, że jedna firma może kłaść światłowód, inna robić przyłącza do posesji a jeszcze inna być operatorem internetu.

Ciekae, że lokalny ma tałe IP w cenie - to zazwyczaj jest problem na światłowodach dostać stałe IP )a niektórzy by chcieli) czasami publiczne IP jest problemem bo sieć jest za jakimś dziwnym NAT-em.
@wisniowa211: U moich teściów jest problem, bo jest światłowód dociągnięty do chaty z jakiegoś przewału europejskiego 3 lata temu i do tej pory nikt tam internetu nie chce puścić. Jak w końcu się wkurzyłem i napisałem do gminy, że po #!$%@? rozkopywali podjazd, żeby kabel kłaść to się jakaś firma odezwała, że ok - podłączą ale kabel będą kłaść swój drugi raz ¯_(ツ)_/¯
@wisniowa211: nie nic nie zdzialja bo gmina nie ma nic do tego, co najwyzej moga dac znac innej firmie ale to jest poczta pantoflowa.
@nalej_mi_zupy: zadna dotacja nie obiecywala internetu w calej gminie, tutaj opisuja inwestycje ktroe nie zostaly wykonane albo sa opoznione a nie swiatlowod z ktorego nikt nie korzysta jak u ciebie. swoja droga poczytaj o dotacjach popc, nie musisz wcale nikmu udostepniac internetu tylko wystarczy kabel w
@Lord_Jim: Nie mieszkam tam na co dzień, więc nie mam za bardzo jak dalej cisnąć tematu. Cała akcja ze światłowodem się działa jak przy remoncie drogi uszkodzili linię telefoniczną więc przy okazji zainteresowałem się tematem alternatywy do ADSL-a. Jak przyjechali 2 dni później technicy z Orange to mówili że światłowód pod tym adresem będzie w styczniu (ale podobno tak mówią zawsze jak ktoś chce wypowiedzieć umowę z pomarańczowymi). Będę cisnął dalej