Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#domeny #seo #webdev
Heja, czy ktoś ma pojęcie co dzieje się z domenami *.pl w przypadku upadku/zamknięcia operatora (serwisu który sprzedał i administruje daną domeną)? Niby NASK nimi na końcu zarządza, ale u kogo będę mógł ją na nowo konfigurować?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Heja, czy ktoś ma pojęcie co dzieje się z domenami *.pl w przypadku upadku/zamknięcia operatora (serwisu który sprzedał i administruje daną domeną)?


@unster: To zależy bo mniejsze firmy zazwyczaj nie są bezpośrednim partnerem NASK (jak spojrzysz w whois to często jest jakiś partner w postaci np. hrd.pl). Była niedawna sytuacja z 2be, jeżeli rejestrator nie chce ci wydać kodu authinfo to możesz skierować się bezpośrednio do NASK i ustawiła się
  • Odpowiedz
@unster: Nieistotne czy jest partnerem NASK - w whois zawsze masz podanego rejestratora, w tej kolejce pośredników na końcu zawsze jest partner NASK - nawet jak kupisz w kompletnym "krzaku" to przez NASK uda się odzyskać domenę, może to zająć nawet więcej czasu ale się uda. Jeżeli jakiś podmiot padnie to NASK wykona kroki zapewniające działanie twoim domenom (oczywiście mówimy teraz tylko o domenie .pl).

Mimo wszystko nie ma sensu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@devones: wszystkie firmy z listy są legit? Popadam w paranoję bo w końcu dorwałem domenę na którą czaiłem się 10 lat i myślałem o przeniesieniu do domen Google, ale cenią się prawie 100% więcej niż w tabelce z linku od Ciebie...
  • Odpowiedz
Popadam w paranoję bo w końcu dorwałem domenę na którą czaiłem się 10 lat i myślałem o przeniesieniu do domen Google


@unster: Po pierwsze domena którą rejestrujesz, jeżeli jest na twoje dane, masz dowody płatności za nią to jesteś jej właścicielem niezależnie od firmy, stracić ją możesz wyłącznie w przypadku braku płatności (pomijam już jakieś sprawy w sądzie polubownym przy NASK, naruszeniu znaków towarowych) - więc nie musisz się stresować.

@devones: wszystkie firmy z listy są legit? Popadam w paranoję bo w końcu dorwałem domenę na którą czaiłem się 10 lat i myślałem o przeniesieniu do domen Google, ale cenią się prawie 100% więcej niż w tabelce z
  • Odpowiedz