Wpis z mikrobloga

Montował ktoś z was może głośniki instalacyjne w suficie podwieszanym ale nie bezpośrednio w płycie GK tylko w takich drewnianych obudowach? Chciałbym zapytać o drgania/wibracje podczas pracy takich głośników. Czy przenoszone jest coś na konstrukcję sufitu? Drżą i brzęczą profile? Ewentualnie jaki sposób montażu preferujecie? Wg mnie najbezpieczniejszym byłby, nie tak jak na zdjęciu poglądowym montaż do profili, tylko do stropu z dystansem np 2mm lub 3mm obudowy od płyty GK. Zastanawiam się jak zrobić to poprawnie i bezpiecznie, aby po podłączeniu nie dzwonił cały sufit, bo nie będzie możliwości poprawy tego.

Zdjęcie poglądowe:

#remontujzwykopem #kinodomowe #dolbyatmos #audiofile
skyfire - Montował ktoś z was może głośniki instalacyjne w suficie podwieszanym ale n...

źródło: comment_1669753603mWq386MKD5lj4AP4Ysu4Mm.jpg

Pobierz
  • 2
@skyfire: oczywiście że podwiesić do sufitu żelbetowego i zdystanowac od profili stalowych
Zdystanowac również od płyty gk. Kratkę okrągłą do głośnika w płycie zamontować na akryl. Ja bym tak zrobił
Kratkę okrągłą do głośnika w płycie zamontować na akryl. Ja bym tak zrobił


@kiniu28: nom tak jak mówisz, maskownica wtedy musi być jakimś sposobem zamontowana, ewentualnie jeżeli nie akryl to może malutkie magnesy...

Nigdy nie miałem okazji zobaczyć u kogoś czy taki sufit brzęczy gdy to wszystko gra. W internecie wszyscy montują bezpośrednio w płycie GK co wg mnie jest totalnie głupie lub te obudowy są też śrubkami połączone z płytą