Wpis z mikrobloga

W komentarzach był ściek od ludzi mających problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu, do tego pojawiło się kilku furiatów i jeden nawet dostał platynkę. Z kilkoma osobami z wątku nadal dyskutuję na PW, resztę zapraszam do /dev/null.
PS. Nie broniłem prezesa, kilka razy podkreślałem, że ten mail jest niegodny CEO takiej firmy i takie sprawy załatwia się F2F przez line managera.
Zresztą inni pracownicy którzy byli zadaniowani do wklejania tego posta nie usunęli swoich wpisów, więc śmiało można nadal rozmawiać.
@Flypho: Spodziewałaś* jestem Anetką z HR. I wręcz przeciwnie, odzew był dokładnie taki jak sie spodziewałem. 80-90% wykopków nie ma własnego zdania i ślepo podąża za najpopularniejszą narracją w aferce. Zgodnie z zasadą "po co czytć? widzisz plusy to plusujesz, widzisz minusy to minusujesz" i to widać na całym wykopie, nie jest to zjawisko ani nowe, ani nieznane. Z tymi którzy potrafili wypowiedzieć się rzeczowo porozmawiałem sobie na PW.
@gestresh:
80-90% wykopków nie ma własnego zdania i ślepo podąża za najpopularniejszą narracją w aferce.


@sii2137:
Przecież ty wyrzygałeś tekst rodem z jakiejś taniej reklamy Sii i nazywasz to tekstem "na poziomie"? xD To tak nie działa, że jak nie użyjesz przekleństw i nie zrobisz żadnego błędu ortograficznego, to twój tekst od razu zyskuje jakąkolwiek wartość.
@sii2137: mnie tam w twoim wpisie najbardziej śmieszyło #programista25k i że to dobra stawka... sii płaci słabo a możliwości negocjacji są raczej ograniczone. Jak negocjowałeś twardo i jesteś senior to pewnie masz z 1000-1300/dzień, bo wskoczyć powyżej to cud bo takie widełki nałożone. A potem pracujesz przez sii dla jakiejś innej firmy i twój kolega z zespołu ma np 400-600eur/dzień bo pracuje przez normalną kontraktownie. A firma płaci za was dwóch
@GotoFinal: dokładnie, tam z wieloletnim stażem dostaje się psie pieniądze, stawki powinny być 2x wyższe, ale umywają sobie mordę tymi swoimi "values" a co gorsza pełno tam jednostek które to łykają i siedzą ciesząc się z ochłapów
takie sprawy załatwia się F2F przez line managera


@sii2137: Moment, ale co konkretnie miałoby być załatwiane przez managera? "Panie menadżer, napisz proszę do CEO żeby mnie nie zwalniali"? Czy może miał prosić menago o zgodę na zakładanie związku?

W Code of Conduct Sii jest jak byk "freedom of association and freedom to join a union", co Ty na to?
@PunIntended: Skoro taka wartość jest obecna w COC, a CEO zwolnił pracownika za założenie związku to jak widać ta wartość nie jest respektowana, nie wiem co więcej mogę napisać w tym temacie. Oczekujesz że będę robił fikołki i usprawiedliwiał CEO? Nigdy tego nie robiłem, wątek usnąłem miedzy innymi dla tego, że wykopki wkładały w moje usta jakieś swoje krzywe interpretacje w których bronię prezesa.
Osobiście uważam decyzję o zwoleniu Krystiana za