Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pijekubusplay: właśnie dlatego szukam alternatywy bo Revolut ma za free wypłatę do 800 PLN tylko. Akurat patrzyłem na tą Visę od mBanku bo mam tam konto i jest teraz promocja, że na 2 lata jest za darmo xD. Ale spojrzę na PKO też - dzięki :)
Visa Świat Intensive


@Ludzik19: O ile dobrze pamiętam to Visa dawniej (przed pandemią) miała o wiele lepsze kursy, dlatego by się to zgadzało że w artykułach kilka lat wstecz była ona mocno zachwalana.

Teraz ten kurs jest po prostu kiepski. Np. aktualnie przy 0% prowizji banku

1 United States Dollar = 4.545195455 Polish New Zloty

1 Euro = 4.717129 Polish New Zloty


Gdzie kurs w kantorze mBanku to:

4,5185 USD/PLN

4,6867
przy wrzuceniu 5k pln na oszczednosciowe, konto jest za darmo


@rtg_: Tak, po wrzuceniu 5 tyś i zostania pozbawionym 100zł zysku w skali roku. przez oprocentowanie niższe niż dostępne na rynku, konto jest darmowe. Jak zwał tak zwał, w praktyce aktualnie jest to koszt 100zł, tylko nie jest to opłacane bezpośrednio.
@Asceus:
Czyli w sumie różnica między Visa Świat jest taka, że będzie trochę drożej, ale bez opłaty banku (tak jak piszesz - zawsze może być opłata bankomatu).

Ogólnie uwielbiam Revolut, ale wyjeżdżam na dość długo i 800 PLN mnie nie urządza nic a nic, a większe przewalutowanie w weekendy też jest w sumie słabe :/

Wydaje mi się, że i tak ją wezmę "na wszelki" (tym bardziej, że teraz jest na
@Ludzik19: ale 800 PLN to na wypłaty z bankomatu. zakładając że nie jedziesz na jakieś zadupie, to powinieneś jak najwięcej płacić kartą, a nie gotówką - tutaj limit bezkosztowy jest na poziomie 5000 pln
@wanted: Wiem, wiem :) - o ile mam nadzieję, że nie będzie problemu z płatnościami kartą to wolę być przygotowany mimo wszystko na to, że być może większa ilość gotówki się przyda.