Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirkówny, mam pytanko. Godna polecenia pralka do 1200 zł z ładunkiem od przodu to...? Wyszłam dziś z kuchni i w sklepach rtv i agd zwątpiłam i postanowiłam jednak wrócić. Wszędzie polecają co innego, ja się pogubiłam i tyle z tego wyszło. Tymczasem piorę w rzece...

#pytanie #pomocy #rozowepaski
  • 15
@Maliczka: kup używaną, co najmniej dziesięcioletnią pralkę Bosch/AEG z importu z Niemiec przeznaczoną na rynek niemiecki. Nie do zajechania, kupiliśmy taką i od 10 lat chodzi bez przerwy, co drugi dzień pełen bęben.
@Maliczka: miałem eletroluxa, nawet moja mama ostatnio do siebie kupiła znowu tej firmy ale w kwocie chyba większej niż 1000 zł.

A co do polecania przez sprzedawców - często jest, że polecają to co MA SIĘ SPRZEDAĆ. Lepiej poznać opinie na ceneo.
@Maliczka: ja bym szukał mimo wszystko używanej sprzed nastania ery postarzania produktu. Jak jesteś z Wrocławia to dam Ci namiary na importera używek :-)
@phyrexia2007: Właśnie nad tą się zastanawiam. Dużo w niej pierzesz? I ważne pytanie czy musiałeś kiedyś wyprać w niej ubranka uwalone pastelami olejnymi, farbami albo mazakiem? Jeśli tak, to jak poszło? :)
@Maliczka: Ja bezpośrednio nie piorę, ale nie zdarzyło mi się żebym brudne ubrania zakładał. Mogę się jutro dokładnie dowiedzieć co i jak, jak będziesz miała jeszcze jakieś pytania. Ubrania uwalone akrylami były często prane ale schodziło trochę średnio, czasem całkiem, a czasem dopiero po którymś praniu, ale to raczej dlatego, że używamy minimum detergentów bo pół rodziny ma alergie. Wiadomo, że nie ma co oczekiwać cudów. Wiem, że jak wybierałem pralkę
@phyrexia2007: Gdybyś był tak uprzejmy się dowiedzieć to dziękuję serdecznie z góry :] My nie mamy alergii, ale staram się nie przesadzać z chemią, zazwyczaj też jak młody czymś się pobrudzi to zazwyczaj największy brud w sensie te farbki zapieram i tak najpierw ręcznie, a fajnie byłoby już tego nie robić. Jestem też ciekawa co ile mniej więcej trzeba czyścić filter w Twoim Boshu, bo w mojej starej whirlpool, która zdechła
@phyrexia2007: Ok, wobec tego myślę, że to będzie najrozsądniejszy zakup w tej cenie, na coś muszę się w końcu zdecydować, bo ręczne pranie wszystkiego mnie dobija. Dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam serdecznie :)