Wpis z mikrobloga

ktokolwiek pracuje w tym korpo burdelu?


@lktr1: Pomijając ostatnią aferę to trochę tego nie rozumiem, korpo jak korpo. Robisz swoje, dostajesz umówiony hajs i tyle
  • Odpowiedz
nope, praca w korpo na mitycznym "zachodzie", a Ty jakie masz kompetencje w tej materii ?


@uirapuru: w skandynawskim korpo zarzadzamym przez nie Polaków i sobie chwale, mamy zwiazek zawodowy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@perfumowyswir: Polak ma #!$%@? a nie jakieś związki zakładać. W jednej z firm farmaceutycznych lasce zalozyli gps na auto bez jej wiedzy jak miała takie pomysły.
  • Odpowiedz
Widziałem dzisiaj na Linkedin całego maila od tego managera. W sumie sam nie jestem fanem związków zawodowych ale to jeszcze nie zbrodnia.
  • Odpowiedz
@eurano: auto firmowe pewnie, wiec na #!$%@? jej zgoda?


@uirapuru: lol

w Polsce np.:

GPS w aucie służbowym jako forma monitorowania pracownika podlega powyższym przepisom. Dane geolokalizacyjne są danymi osobowymi, ponieważ prowadzą do identyfikacji pracownika. W związku z tym pracodawca musi się liczyć ze spełnieniem dwóch obowiązków: poinformowania pracowników o monitoringu GPS bądź uzyskania od nich zgody na wdrożenie takiego systemu.


i to jest zupełnie powszechna wiedza

Widziałem dzisiaj na
  • Odpowiedz
  • 2
@uryziel związki zawodowe to nie jest rak. Sam w pracy zajmuje się zwalczaniem związków zawodowych i widzę jak obrzydliwą prace wykonujemy, niszcząc ludzi, którzy chcą zwyczajnie być traktowani jak ludzie.
  • Odpowiedz
no sęk w tym, że pomysł zakładania związku zawodowego w IT nieco śmieszny, no i mamy do czynienia z jakimś tam razemkiem, ale to jest inna kwestia


@theicecold: i tak i nie, jasne, że najłatwiej zmienić pracę - co nie znaczy, że powinno panować przyzwolenie na łamanie prawa pracy/mobbing (a się zdarza)
  • Odpowiedz