Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czynszojadom się od wysokich stupek i braku alternatyw mieszkaniowych dla ludzi w głowach przestawiło.


@Kamokamo: pytania o zarobki miałem już w 2016 roku jak wynajmowałem więcej niż kawalerke, i niestety nie tylko raz.

Raz to było nie pytanie, a przymus okazania umowy o prace (nigdy tam nie wróciliśmy z różową), drugie to było luźne pytanie, na zasadzie "ok, Twoja sprawa jak nie chcesz mówić" - to wynajęliśmy, 2250zł za 4 pokoje 65m, nowiutkie, ledwo wykończone (teraz za 3 pokoje płaci sie 3500-4000
  • Odpowiedz
@Rabusek: łatwo mówić jak sie samemu nie wynajmuje a mieszkanie obok mnie wynajmowane było przez chłopa co chyba zapil sie na śmierć i zwłoki sie rozkładały chyba tydzień, mieszkanie do remontu było. A co z lokatorami którzy przestaną płacić i nie można ich eksmitować?
  • Odpowiedz
  • 374
Na zachodzie jest to standard i nikogo nie oburza. Ja musiałem pokazać moją umowę o pracę i trzy ostatnie paski wypłaty. Nie rozumiem czemu właściciel mieszkania nie może się upewnić, że chętnego stać na dany wynajem. Szczególnie, że tak trudno kogoś eksmitować jak nie płaci.
  • Odpowiedz
moją umowę o pracę i trzy ostatnie paski wypłaty.


@Samael2: ale na zachodzie oni sprawdzaja tylko twoja zdolnosc. W Polsce jakby zobaczyli na umowie 15 k to by sie zesrali i podniesli czynsz 3 razy "bo przeciez pana stac". Takie rozwiazania sa dla cywilizowanych krajow, nie dla Polakow.
  • Odpowiedz
@Samael2: Masz racje, właściciele u których wynajmuje też pytają o zarobki wynajmującym. Tylko z tego co mi mówili to nie proszą o paski a pytają wprost o zarobki. Ja trochę po znajomości wynajmuje i tego ode mnie nie wymagali.
Mieli już bardzo uciążliwych lokatorów (miałem nieszczęście ich poznać) których nie mogli się pozbyć. Niestety prawo zostało zmienione z jednego ekstremum: wyrzucanie z dnia na dzień ludzi na bruk. Na drugie
  • Odpowiedz
czynszojadom się od wysokich stupek i braku alternatyw mieszkaniowych dla ludzi w głowach przestawiło


@Kamokamo: problem jest odwrotny! Plebsowi od niskich stópek się coś #!$%@?ło że własnościowe mieszkanie, oczywiście w centrum top 3 miasta, jest prawem człowieka xD
  • Odpowiedz
@Moseva: no obchodzi typa bo kalkuluje zy będzie g9ostać na spłatę. Jak zarabia 3200 to niekobiwcznie go stać na wynajem. Lepiej wynajmować komuś kto zarabia 4200. Więc pytanie Rozumiałe. A za taką odpowiedź to nawet podziękować należy bo od razu widać ze chamstwo, ze robal pod człowiek. Ty Tez nie lepszy cieszyć sie z prostactwa.
  • Odpowiedz
W USA to też powszechna praktyka


@Sayong: Proszę nie podawać tego kołchozu jako przykład w dowolnej dyskusji. W tym kraju człowiek ma prawo tylko wyskakiwać z hajsu a resztę trzeba sobie kupić.
  • Odpowiedz
problem jest odwrotny! Plebsowi od niskich stópek się coś #!$%@?ło że własnościowe mieszkanie, oczywiście w centrum top 3 miasta, jest prawem człowieka xD


@andrej2: Akurat dzbanow którzy uważają mieszkania za dobra inwestycyjne powinno się walić prądem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz