Wpis z mikrobloga

#komputery #informatyka

Witam, mam kłopot, wygrzebałem z czeluści graciarni starą płytkę, po odpaleniu jest na niej 267 plików w formacie DAT przerzuciłem te pliki na kompa i domyślnie wyświetlają się wszystkie w programie ALLPlayer jako podgląd (zdjęcia) ciężko mi stwierdzić jak to zostało zapisane, ale pojedynczy plik wygląda jak na screenie, nie wiem, jak to ugryźć mam wrażenie, że to było zapisane w postaci jakiegoś filmu z kadrów próbowałem wszystkich (prawie) możliwych konwerterów żeby odpalić to w postaci jakiegoś filmu albo przynajmniej jpg'egów
Pobierz Gabaryt - #komputery #informatyka

Witam, mam kłopot, wygrzebałem z czeluści gracia...
źródło: comment_1669677265UoIgjw1rqblxxh395eu4dH.jpg
  • 26
@Kamokamo: nie chodzi chyba o ten format o którym piszesz

Rozszerzenie .dat jest najczęściej stosowane dla określania plików wideo w formacie Video CD (VCD) i Super Video CD (SVCD). Starszy standard (S) VCD, który był popularny w latach 90-tych, i który ostatecznie ustąpił przed formatem DVD, oznacza użycie płyt CD do przechowywania cyfrowych danych wideo (~ 74 min/płytę). VCD zapewnia jakość obrazu porównywalną z analogowym systemem VHS (Video Home System), podczas
Plik VCD .dat to plik kontenera multimedialnego MPEG-1 (Motion Picture Experts Group). Zawiera ścieżkę wideo kodowaną za pomocą kodeka MPEG-1 z stałą szybkością transmisji danych o rozdzielczości 352x288 (PAL) oraz ścieżkę dźwiękową kodowaną przez kodek 'MPEG-1 Audio Layer II' (44 kHz, mono/stereo). Ścieżka SVCD .dat ma wyższą rozdzielczość (480x576, PAL) kosztem czasu trwania filmu zapisanego na płycie.