Wpis z mikrobloga

@pomidorki_koktajlowe: Życzę sobie i każdemu żeby właśnie on był przy nim zawsze i żeby każdy przez to wiedział co ważne a co nie. On jest wszędzie opanowawszy mimetyzm do perfekcji przyczajony czeka aż nadejdzie właściwy czas i przypuści atak. Ten atak będzie wyzwoleniem sprawiedliwych. On zawsze jest przy nas, czasem górę w człowieku bierze szersza percepcja i wtedy on staje się widoczny.
@pomidorki_koktajlowe: Jezus pozwolił i chciał tego by ci ludzie byli utrudzeni życiem i chorzy.
@Fridlevich: To nie usprawiedliwia cierpienia, mógł dać ludziom życie wieczne od razu, nie musiał dawać przegrywowego życia najpierw.
W wizji chrześcijańskiej bóg jest wszechmocny, więc ludzie są tak naprawdę tylko zabawkami w jego rękach. Każde zło które nas spotyka, spotyka nas tylko i wyłącznie za jego wiedzą i wolą.
Można się bronić niby wolną wolą, której
@pomidorki_koktajlowe: xD religijne brednie bawią jak zawsze
Jak mozna byc mlodym czlowiekiem z działającym mózgiem i serio wierzyc w to wszystko?

Jestescie sami, zadna wyzsza istota nad wami nie czuwa, tylko wasz mozg chce wierzyc ze jest inaczej bo tak jest latwiej. Jezus byl zwyklym czlowiekiem, a nawet jesli jakis bog istnieje to na pewno nie taki jak katole sobie wymyslili i na pewno ma nas wszystkich w dupie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@rudy_karzel: A być może Bóg stworzył cię na podobiznę Hioba, wytrwasz cierpienie na świecie nie ustając w wierze po czym zaznasz życia wiecznego

@Fridlevich: No zajebiscie, mam czcic boga ktory bawi się mną, do spolki z szatanem (zaklad o dychę #pdk) i pokazuje ze jestem dla niego niczym bo mozna ze mną pogrywac jak z zabawką, i ktory potem nagrodzi te upokorzenia i cierpienie biletem na wstęp do miejsca
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Viktor7874: ot, opium. W dodatku zerujące na takich prostych instynktach.. Bo ktos kto nie znajduje pocieszenia od trosk codziennych będzie łaknął tego pocieszenia, że ktoś przy nim jest i czuwa. Nawet niewidzialny. Magiczny. I nawet że go nie ma. A cala otoczka dookoła dodatkowo zapewnia (chocby szczątkowo) potrzebę wspolnoty itd.
To nie usprawiedliwia cierpienia, mógł dać ludziom życie wieczne od razu


@rudy_karzel: Wiesz jeśli zakładając, że życie wieczne istnieje to czy cierpisz 2s i od razu umierasz czy żyjesz 80 lat się męczysz to nie ma większego znaczenia z tej perspektywy, bo czas szybko leci i tak. Mnie się wydaje, że jest gdzieś 2019 miesięcy już nawet nie liczę.
@rudy_karzel dlatego napisałem, że być może taki Hiobowy przykład przegrywa dostąpi tego życia wiecznego o wiele wcześniej. Zakłada się że pobyt w czyścu może trwać od 1000 do 2000 lat. Oczywiście również, że Bóg mógłby od razu cię zbawić w czyścu i wezwac do siebie ale musisz mieć na uwadze że to jest twoja droga i twój czas na rozliczenie się ze swoimi grzechami, to twój czas na zastanowienie nad sobą i