Wpis z mikrobloga

kolarze


@Wycu91: kolarzom to nawet jakby ścieżkę ze złota wylał, to się przyjebią, że się świeci za mocno xD
Ścieżka zgodna z prawem i won z ulicy xD
I dobrze że separatory postawione, to nie ma lawirowania jak puszkarze na autostradach przy wyprzedzaniu
@dybligliniaczek: przejazd przez pobliski Milanówek nie lepszy. Chodniki, krawężniki i ścieżka z lewej na prawą co 100-200 metrów.

A idąc dalej, kiedyś w Pruszkowie, przy 30km/h wjechałem w krawężnik xD który wyrósł z poprzek ścieżki...
Ścieżka zgodna z prawem i won z ulicy xD

I dobrze że separatory postawione, to nie ma lawirowania jak puszkarze na autostradach przy wyprzedzaniu


@tellet: Jak zes taki do przodu z przepisami to wez nie wyedukuj jak a przejechac fragment zaznaczony czerwona strzalka?

Formalnie sciezka konczy sie wczzesniej a zaczyna w miejscu oznaczonym ielona strzalka. Pomiedzy znakiem konczacym DDR a rozpoczynajacym ciag rowerowo pieszy jest chodnik po ktory inie wolno jechac.
Pobierz gorzki99 - > Ścieżka zgodna z prawem i won z ulicy xD
I dobrze że separatory postawio...
źródło: comment_166964886473H3pt4PtCIvPlUiuHtJo7.jpg
@gorzki99 Jest jeszcze jedno rozwiązanie i to zgodne z przepisami:
O ile przemieszczam się w stronę jak widać na zdjęciu to jadę zgodnie z przepisami czyli asfaltem. Znaki są ustawione po lewej stronie, więc mnie nie obowiązują.
Jest jeszcze jedno rozwiązanie i to zgodne z przepisami:

O ile przemieszczam się w stronę jak widać na zdjęciu to jadę zgodnie z przepisami czyli asfaltem. Znaki są ustawione po lewej stronie, więc mnie nie obowiązują.


@guru8: Nie do konca. Jesli by to byla jednokierunkowa ddr to ok. Jadac w ta strone jak jest zrobione zdjecie mozesz ja olac. Jesli jest dwukierunkowa to ju znie do konca. (tak przynajmniej gdzies czytalem)
@guru8:
"Prawo o Ruchu Drogowym
Art 33.
Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

- Artykuł 33 ustawy Prawo o ruchu drogowym definiuje, w jakiej sytuacji rowerzysta ma obowiązek korzystania z drogi dla
Pobierz gorzki99 - @guru8: 
"Prawo o Ruchu Drogowym
Art 33.
Kierujący rowerem jest obowiąz...
źródło: comment_1669650244yIksSz3ex7TkD5Meh1XDP6.jpg
@gorzki99 Zgadza się, jest to bubel na którym zarobił wujek Zdzisek. I tak, znak może obowiązywać z lewej strony o ile jest powtórzeniem tego z prawej, tylko tu pojawia się jak się przedostać zgodnie z przepisami śmieszkę z lewej strony... Ja jestem jeszcze ciekaw czy ta śmieszka spełnia normy
Ogólnie polecam w takiej sytuacji korzystać z możliwego wyjątku zapisanego w kodeksie: nie jadę śmieszką bo moje koła nie są przeznaczone na takie
tylko tu pojawia się jak się przedostać zgodnie z przepisami śmieszkę z lewej strony...


@guru8: To akurat jest proste. Zakldamy ze jedziesz po ulicy i widzisz to cos ze swojej lewej. Chcesz skorzystac to podjezdzasz do osi jezdni, sygnalizujesz zamiar skretu w lewo i skrecasz w ta uliczke co tam jest. I juz mozesz wjechac na to cos.

Ja jestem jeszcze ciekaw czy ta śmieszka spełnia normy


A Ty mysisz ze
@gorzki99 No oczywiście, że wszyscy mają to gdzieś, znam to z autopsji.

To akurat jest proste. Zakldamy ze jedziesz po ulicy i widzisz to cos ze swojej lewej. Chcesz skorzystac to podjezdzasz do osi jezdni, sygnalizujesz zamiar skretu w lewo i skrecasz w ta uliczke co tam jest. I juz mozesz wjechac na to cos.

Śmiałbym wątpić. Znając życie "wjazd" będzie przez przejście dla pieszych, czyli z automatu muszę się zatrzymać, zejść
Śmiałbym wątpić. Znając życie "wjazd" będzie przez przejście dla pieszych, czyli z automatu muszę się zatrzymać, zejść z roweru, przejść po pasach i dopiero na śmieszce mogę zacząć pedałować. Już widzę, jak się kierowcy cieszą na takie manewry


@guru8: Panie a popatrz jeszcze ra na to zdjecie :)
Proble polega tylko na tym ze skrecajac w droge poprzeczna i tak musisz ustapic pieszym. Czy pasy sa czy ich nie ma. W
Pobierz gorzki99 - > Śmiałbym wątpić. Znając życie "wjazd" będzie przez przejście dla pieszyc...
źródło: comment_1669652331DmEr6C8aAcpoqe0L3M0fwf.jpg