Wpis z mikrobloga

Cześć.
Mam (może dość błahy) dylemat:
Lepiej połączyć się z trenażerem DD Elitea za pomocą bluetooth czy Ant+ ?
Sprawdziłem oba połączenia tak przez parę minut i nie odczuwam różnicy.

Kwestia tylko:
Jak bluetooth, to muszę dokupić dongle usb z ver. 5.0 i drugi pas piersiowy
Jak ant+ to kupić właściwie tylko odpowiedni dongle: Magene lub Elite (zależy mi na My E Training)

Czy stabilniej będzie na ant+ niż na bluetooth
owym donglu ?
Może ktoś korzysta z którejś opcji i pomoże ?

Dzięki :)

#trenazer #szosa #rower #elite
  • 6
@Bityschab: nie ma raczej reguły. Używałem wcześniej, a raczej próbowałem bluetooth z elite evo "decathlonowska rampa" czyli trenażer smart i słabo się to gryzło. Często gubiło/ przerywało połączenie, miało laga, mimo że lapek blisko trenażera. Kupiłem ant+ i się poprawiło. Obecnie mam Elite direto xrt i nie widzę różnicy między ant+ a blutu. Nie jestem żadnym geekiem, ale myślę że miało to podłoże techniczne, bo ant ma znacznie większe możliwości techniczne.
bo ant ma znacznie większe możliwości techniczne.


@Desmosedici:
Raczej BTLE jest nowszym, lepszym i szybszym protokołem. Jednak jeden i drugi korzystają z tej samej częstotliwości i mają te same założenia - niskie zużycie energii.
@Bityschab:
Teoretycznie bez znaczenia ale w praktyce to może być różnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Desmosedici:
Jakiego używasz dongla ant+ ?
Właśnie też mam Direto XRT i nie wiem czy brać Magene czy dedykowany Elitea (sprawdziłem najtańszą opcje, czyli Cycplusa i to była porażka)

@i-marszi:
Tak też odczułem, że bez znaczenia.
Trenażer połączony z telefonem poprzez BT działał bezproblemowo.
Jedyne co mnie martwi, to kwestia dodatkowego nadajnika z bluetooth`em.
Aczkolwiek, nadajnik ant+ działa też przecież przez usb.

Ehh, może szukam dziury w całym
@Bityschab: Mi flux s w trybie pauzy zrywa połączenie jak jest przez Ant+ a przez bt moge normalnie iść do łazienki czy cos i nic się nie rozłącza. Mowie o aplikacji Tacx. Nie wiem jak na Zwift.