Wpis z mikrobloga

  • 22
@Zerero zauważyłem po licznych dyskusjach że natalisci ogólnie nie ogarniają w swoich umysłach stanu nieistnienia.

Ta nieumiejętność dobrze wyjaśnia nam potrzebę wierzeń w życie po śmierci.
  • Odpowiedz
Nikt nie żałuje nie urodzenia się za to wiele ludzi wolałoby się nie urodzić


@Zerero: jeśli "niebyt" może czegoś nie żałować to może też żałować. Widzę że dalej trzymacie się upośledzonej logiki swojego guru. Brednie do kwadratu.
  • Odpowiedz
@konrado12: niebyt nie może nic, bo jest niebytem. Nic tam nie ma, ani nic się tam nie dzieje. W tym argumencie chodzi o możliwość negatywnych doświadczeń. Nie każde życie będzie źle, ale każde ma potencjał do bardzo wielu złych doświadczeń. To nie są brednie, to w sumie dosyć prosty probabilistyczny argument. Na ile jest w nim słuszności, to każdy musi sam ocenić :)
  • Odpowiedz
niebyt nie może nic, bo jest niebytem


@Bardzo_Wsciekla_Mebloscianka: dokładnie o tym mówię. Argumentacja o tym co "wolałby" niebyt jest bzdurą. Możemy rozmawiać o zaistniałych bytach.

Nie każde życie będzie źle, ale każde ma potencjał do bardzo wielu złych doświadczeń.


Jednak zdecydowanie więcej "istnień" jest zadowolonych ze swojego "istnienia" czy też życia, MIMO występujących złych doświadczeń. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że większość antynatalistów jest zadowolonych ze swojego życia.
  • Odpowiedz
  • 1
@konrado12 czemu nie rozumiesz podstawowych antynatalizmu ?

To że antynatalista jest zadowolony ze swojego życia nie odbiera mu moralnego prawa do bycia antynatalista.

Po prostu wie że jego dziecko zadowolone z życia być nie musi i nie chce go mieć

Napisałeś:

jeśli "niebyt" może czegoś nie żałować to może też żałować. Widzę że dalej trzymacie się upośledzonej logiki swojego guru. Brednie do kwadratu.

Właśnie takie wysrywy ostatecznie przekonują mnie że natalisci nie
  • Odpowiedz
za to wiele ludzi wolałoby się nie urodzić


@Zerero: manipulujesz słowami. Jeśli już to "niewiele ludzi". Z różnymi schorzeniami rodzi się bardzo niewielu, a wraz z postępem nauki możemy zapobiec wielu cierpieniom z tych niewielu.

Osobnych cierpień nie jest dużo, to raz, a dwa nie powinno się ich łączyć, dodawać. Jedna osoba nie odczuwa cierpienia wszystkich cierpiących. Ludzkość w pierwszej kolejności powinna coś zaradzić na te największe schorzenia, cierpienia, sytuacje gdy
  • Odpowiedz
zauważyłem po licznych dyskusjach że natalisci ogólnie nie ogarniają w swoich umysłach stanu nieistnienia.

Ta nieumiejętność dobrze wyjaśnia nam potrzebę wierzeń w życie po śmierci.


@galek: nie doceniasz ludzi, przeceniasz siebie. Z resztą ludzie na tym tagu z tego słyną. Wzajemnie wspierające się zbiorowisko egocentryków. Hitem jest, że będąc takimi egocentrykami zasłaniacie się cierpiącymi, co jest paradoksem uważacie się za najbardziej empatycznych.

"Czy egocentryzm się leczy?
Egocentryzm w niektórych wypadkach może
  • Odpowiedz
@DoudouPetit

Z różnymi schorzeniami rodzi się bardzo niewielu


Eh ta natalistyczna naiwność, doprawdy żałosne...
Te ,,różne schorzenia" nabywa człowiek w trakcie życia i są one nieuniknione, są kwestią czasu. Ciebie też spotkają, wtedy zmądrzejesz i zrozumiesz prawdę o byciu wadliwym zlepkiem komórek.

wraz z postępem nauki możemy zapobiec wielu cierpieniom z tych niewielu.


Myślenie życzeniowe. Już raz ci wyjaśniłem, a ty nadal powielasz te same błędy. Jedynym sposobem aby zapobiec cierpieniom jest
  • Odpowiedz
@fapowiczowski: Dobrze wiesz że to nierealne. Żeby wprowadzić politykę antynatalistyczną muszą się zgodzić wszystkie kraje w tym rosja, która prędzej to wykorzysta, by być jedynym krajem na świecie.

Więc szczerze nie wiem po co wam to #!$%@?:) Nawet sam Benatar pisał, że ludzie i tak się na to nie zgodzą, nie ma na to najmniejszych szans. https://www.princeton.edu/~eharman/Benatar.pdf

Najgorzej że godzą się na to inteligentni. Pozostanie sama głupota, debilizm, psychopaci torturujący dzieci,
  • Odpowiedz
@fapowiczowski: masturbujecie się po prostu do teorii filozoficznej, na nic nie macie wpływu. Chcecie przynależeć do "elity intelektualnej", bo to przecież popularne, bo przecież ktoś napisał że to zrozumie tylko super inteligent, więc też chcecie, mówicie sobie "hurra, ja inteligent, inni debile" lol

@HAL__9000 jest najtrudniejszym przypadkiem egocentryka, bo #!$%@? go samouwielbienie do siebie, więc za nic w świecie nie pójdzie do terapeuty. Nie jesteś z nim? Jesteś najdurniejszą małpą z
  • Odpowiedz