Wpis z mikrobloga

Mirasy, temat wyboru monitora 21:9. Matryca VA czy lepiej dopłacić do IPS? Oczywiście zakrzywiony. 90% praca, 10% różne gierki. Obecnie mam AOC 24G2U jako główny monitor i jestem bardzo zadowolony. Dobrze się pracuje, dobrze się gra.
Myślę nad:
- BenQ Mobiuz EX3415R jako IPS,
- Dell S3422DWG jako VA,
- iiyama G-Master GB3466WQSU-B1 Red Eagle jako VA.

Od VA ostrasza mnie smużenie, może mnie #!$%@?ć stąd pomysł dopłaty do ips.
Doradźcie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#monitory #pcmasterrace #programista15k #technologia #kiciochpyta #dell #iiyama #benq
  • 13
BenQ Mobiuz EX3415R


@123admin: Skąd tego BenQ wytrzasnąłeś? Droższego monitora na tym panelu nie mogłeś znaleźć :D

Aktualnie bierz LG 34GN850 - Staniał do 3099zł, kiedy zawsze kosztował okolice 4000, nie ma sensu brać tego BenQ, nie w takiej cenie, przecież korzysta on z tego samego panelu co 34GN850 i ma takie samo zakrzywienie, jeśli to dla Ciebie ważne.
@123admin: Oj przepraszam... Znalem tylko cenę xkomową tego monitora i był tam za 4700 i złapałem się za głowę. Widzę, że chodzi po 3400 w innych sklepach, mój błąd, raz jeszcze sory (I tak bym brał LG, tańszy, a jest fantastyczny)
Od VA ostrasza mnie smużenie


@123admin: stałem przed podobnym wyborem. To jest coś za coś, w IPS masz dużo gorsze czernie, a smużenie w VA da się zazwyczaj bardzo zredukować opcjami w samym monitorze. Trzeba patrzeć na konkretny model i testy

Sam kupiłem Mi Curved Gaming Monitor 34. Dałem 1775zł, panel VA Samsunga ten sam co w konkurencyjnych AOC i Gigabytach (po 2k+).

Smużenie po wyjęciu z pudełka było zauważalne, po
@Atreyu: O widzisz. Jako tako będę miał obok na pivocie wspomnianego aoc. Może faktycznie czerń nie jest idealna, ale nie zwracam na to uwagi. Ale za to czuję, to smużenie właśnie jako irytację. Obecnie nic nie smuży i się tak przyzwyczaiłem.
@123admin: dostałem w tym tygodniu hjuweja którego @kobrys13 poleca i jestem zadowolony. Też naczytałem się o tym smużeniu i jakoś tego w ogóle nie zauważam no ale też nie mam porównania z ips'em, może wprawne oko by zauważyło coś. W grach też jest spoko