Wpis z mikrobloga

Elon zwolnił prawie połowę pracowników Twittera a ten nadal działa bez zarzutu, ba, nawet się uporali z ciepłymi plackami

Jeśli ktoś wam powie że zwolnienie połowy urzędników od ręki jest niemożliwe i to utopijne libkowe marzenia, to możecie mu zaśmiać się twarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#libertarianizm #4konserwy
  • 55
  • Odpowiedz
Jeśli ktoś wam powie że zwolnienie połowy urzędników od ręki jest niemożliwe i to utopijne libkowe marzenia, to możecie mu zaśmiać się twarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@tyrytyty: przy dzisiejszej cyfryzacji to pewnie spokojnie można by zwolnić 30% urzędników bez większego wysiłku. Upraszczając i likwidując archaiczne przepisy jak dotyczące rejestracji samochodu, to i 50% bez problemu by było.
Niestety duża liczba urzędników jest utrzymywana celowo przez rząd,
  • Odpowiedz
@p1p2p3p4: Czyli rozumiem jesteś zwolennikiem zatrudnienia połowy bezrobotnych do kopania rowów, a drugiej do ich zasypywania i płacenia im za to z pieniędzy podatnika, tak? Bo jeśli się okazuje, ze jakiś pracownik administracji nie robi kompletnie nic przydatnego, to jakie jest uzasadnienie dla zatrudniania go??
  • Odpowiedz
@tyrytyty: Twitter jest obecnie pod kroplówką osób na H1B i ludzi, którzy czy chcą czy nie chcą to muszą tam pracować, bo przez ogólne zwolnienia w branży i tak nic by nie znaleźli. Dodatkowo dolicz wpatrzonych w Elona wyznawców i masz spory pracujący team dla „idei” xd sprzyja mu teraz sytuacja w dolinie krzemowej, ale Ty pewnie pijesz i tak tylko do działającej aplikacji czy serwerów. Sprzedaż już mu tak dobrze
  • Odpowiedz
@tyrytyty: łezka mi się zakręciła w oku, przypominając sobie jak byłem odklejony od rzeczywistości jako nastolatek korwinista. :)

Jest nadzieja dla Ciebie, zrozumiesz może kiedyś po co istnieje biurokracja publiczna i dlaczego redukcja w formie jaka „proponujesz” to recepta na kolaps państwa. ;)
  • Odpowiedz
@tyrytyty: Wykopkowi eksperci od zatrudnienia xD przecież Twitter może zwolnić 90% pracowników i dalej będzie działać po kilku tygodniach. Ocenimy za dwa-trzy lata.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tyrytyty: w ten sposób to by można było zwolnić z ¾ ludzi zatrudnionych w korpo w ogóle. A szczególnie w tych finansowych, jak banki. Tam to wszystkich. Oni nic nie tworzą pożytecznego. Ba, wręcz szkodzą.
Nieróbstwo to jedno ale dochodzi jeszcze tzw. fenomen gówno wartych prac
  • Odpowiedz
@tyrytyty znaczy wiesz, ja rozumiem, że oszczędził dużo hajsu przez to, jednak zrobił zły PR poprzez demonstracje zamordyzmu pracowego (żądanie spania w biurze) i wiele ludzi odeszło i już prawdopodobnie nie wróci nawet jak okażą się potrzebni. Jedno, że Twitter się nie zawalił, drugie, że potrzeba ludzi, żeby to utrzymywać i rozbudowywać/zmieniać. Może powinien przynajmniej dobrze przeanalizować kto faktycznie jest zbędny zamiast robić pokazówkę.
  • Odpowiedz
@NaChuiMiTaCHata Cóż mi tam jako dowód wystarczy ciągle zwiększanie obsady ur,edow przy jednocześnie masowej informatyzacji wszystkiego.

No i mam znajoma co robi w urzędzie (miejskim ale właściwie w samorządach są zapewne największe przerosty) która narzeka na nudę w pracy bo nawet 1/3 czasu tam produktywnie się nie spędza.
  • Odpowiedz