Wpis z mikrobloga

@perfumowyswir: U mnie dwóch znajomych (nie IT) się wstrzymało z budową ze względu na ceny. Ja wystartowałem w tym roku z budową samodzielnie, póki co bez kredytu w obawie przed naszymi jastrzębiami z NBP ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To jest o tyle dobre podejście, że dokładnie patrzę na każdą wydaną złotówkę. Póki co kosztorys mi się z grubsza zgadza z początkowymi założeniami. W przyszłym roku będę już
  • Odpowiedz
@Tomus88: Mój kolega, przegląda ostatnio oferty, ale mówi, że 16k za m2, to trochę drogo, więc zobaczy i na razie nie zamienia. Kupił więc BTC za 16k i mówi, że jak przewali, to trudno, ale jak będzie tak jak zwykle, to przynajmniej na podziemne miejsce parkingowe. Co ci ludzie mają w głowach, zamiast wziąć kredyt, kisi się w mieszkaniu poniżej 100m2.
  • Odpowiedz
@ProofOfConcept: Hmm .. mojemu znajomemu przy około 20k przychodu miesięcznie i działalności kilka lat wyliczyli 70k XD.

Musiałeś jakies dodatkowe zaświadczenia albo coś ?


@apoo: Niżej znajdziesz aktualne porównanie zdolności kredytowej przy różnych formach opodatkowania https://www.wykop.pl/wpis/69039055/czesc-przygotowalem-kolejne-porownanie-zdolnosci-k/245323371/

@apoo: u mnie ryczałt 12% od listopada 2021 i od wtedy działalność, czyli działalność niecały rok, zdolność mam w 4 bankach najczęściej około 200-250k, w alior chyba 600k, w jakimś innym tylko 100k.
  • Odpowiedz
gdyby było tylko coś takiego jak interpretacja KIS ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@perfumowyswir: pierwsze co robi kontrola to prosi o indywidualne interpretacje jakie masz i w tym grzebią( ͡° ͜ʖ ͡°)..., to ich bardziej wabi niż z dupy koszty. Kontrole to oczywiście nie teraz jak brakuje ludzi, a budżet się jeszcze kleji, ale za rok, dwa, trzy ruszą na łowy jak w 2009.
  • Odpowiedz