Wpis z mikrobloga

#!$%@?ąc od idiotycznej propozycji błaszczaka (o tym przekazaniu niemieckich patriotów na UA) - ktoś ma pomysł gdzie ewentualnie mogły by być rozmieszczone te niemieckie patrioty na naszym terenie? rzeszów / jasionka już obstawione przez patrioty USA. chyba że tam jako wsparcie.
Czego by to miało bronić? naszego przemysłu? może stalowa wola bo tam fabryka HSW. może świdnik, bo tam fabryka smigłowców leonardo. albo mielec bo tam fabryka smigłowców, ale sikorsky?
albo infrastruktury krytycznej - np elektrownii? to najbardziej na wschodzie chyba są kozienice. albo może solina?
ktoś ma jakieś pomysły? @wolskiowojnie ?

#wojna #wojsko #ukraina #niemcy #pytanie
  • 24
  • Odpowiedz
@murison: Biała Podlaska.
- 61 pułk lotniczy na miejscu
- radar NATO na miejscu
- dokładnie na lini przechwycenia z bazy rakietowej w Brześciu na Lublin
- prawie dokładnie na lini przechwycenia z bazy rakietowej w Brześciu na Warszawe
- masa innych zalet ;)
  • Odpowiedz
@murison: Rakieta która spadła na Przewodów leciała w przestrzeni Polski 6s. Dolicz do tego decyzje do wystrzelenia i odległość od granicy. Postawienie w myśl Błaszczaka jakiegoś bufora na Ukrainie ma jakiś sens
  • Odpowiedz
@Pepperoni1: to zależy czy celem jest strategiczna obrona przed potencjalnym ruskim zagrożeniem z istniejącej infrastruktury, czy ochrona traktorów na granicy przed zbłąkanymi pociskami plot.
  • Odpowiedz
@thorgoth: Niemcy deklarowali się w kontekście zbłąkanych rakiet bardziej. Nic nie wskazuje na to, żeby Polska miała być faktycznym celem ataku w najbliższym czasie. Gdyby była, to rzeczywiście Biała Podlaska/Międzyrzec Podlaski/Siedlce mają duży sens
  • Odpowiedz
@szurszur: tak tak. Jednej Willi na Żoliborzu. A nie dobra, bo to Niemcy to tej na na Żoliborzu to nie. To mieszkania tuska na pewno.
Weź... ja na poważnie pytam
  • Odpowiedz