Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Jak pokonać bariery psychicznie? Bardzo często mam tak jak mam coś załatwić to robię to na ostatni moment, jak mam coś wykonać zdalnie to jak dostanę odpowiedź to mam panikę i najczęściej odpowiadam dopiero po 3 dniach albo późnie. Bo w momencie dostania wiadomości zwrotnej z lekka mnie paraliżuje. Dlatego wolę osobiście coś załatwiać bo Wtedy nie mogę się zblokować i odpisać po 3 dniach albo później tylko muszę nadal prowadzić interakcję. Leki biorę od psychiatry ale jak miałem typowo przeciw lękowe to może lęków nie było ale poza momentami które kiedyś mnie stresowały to gdy nie było nerwów to mnie za mocno usypiały i nie mogłem funkcjonować.

#depresja #przegryw #leki
  • 4
@lentilek: to zależy co dokładnie Cię blokuje. Farmakologia to jest uniwersalne rozwiązanie, ale zwykle działa tylko do odstawienia i zwykle ma skutki uboczne. Trzeba poznawać swoją psychikę i uczyć się z nią żyć. Co się zmienia przez te 3 dni, że nagle jednak możesz odpowiedzieć na wiadomość?
@true-true: Dobre pytanie, wydaje mi się że jakaś interakcja z człowiekiem mnie blokuje i chcę tego uniknąć. Chodziłem na terapię też dosyć długo bywało lepiej i gorzej. A okres 3 dni ? bo w głowie tworzy mi się deadline że po 3 dniach to już trzeba odpowiedzieć na ważnego e-maila i się przełamuje, w przypadku błahostek czas na odpowiedź wydłuża mi się jeszcze.
@lentilek: hmmm 3 dni to bardzo długo. Jak coś chcę kupić i mi sprzedawca nie opowie w ciągu max 24 godzin, to ja już dawno kupiłem gdzieś indziej. Skoro to i tak nieuniknione, to może uczyń celowy wysiłek żeby odpowiedzieć w ciągu jednego dnia? Spróbój przez jeden dzień (dziś) iść na hardcore i odpowiadać od razu. Robota ostatecznie ta sama, a oszczędzisz sobie 3 dni stresu.
@lentilek: To gówno przecież wisi na Tobą, w kącie umysłu przez te 3 dni. Sam fakt, że musisz o czymś pamiętać już marnuje Twoją energię, którą możesz równie dobrze włożyć w przełamanie tej bariery. A jak szybko załatwisz sprawę to polepszy Twoją relację z kimkolwiek korespondujesz, więc będziesz miał tam małego, ale słodkiego owocka satysfakcji do #!$%@? na miejscu ;)