Wpis z mikrobloga

@PositiveRate to np ciekawostka z wiatrakami, one obnizaja odczuwalna temperature powietrza poprzez predkosc powietrza, ale faktycznie minimalnie zwiekszaja temperature wewnatrz pomieszczenia (praca silnika elektrycznego)
  • Odpowiedz
czyli żeby ogrzać mieszkanie w zimie, trzeba taka maszynę, która będzie robić dużo "haa"


@sasik520: jeżeli tylko będzie robić to "haa" z przestrzeni w której jest stabilne 36.6 stopni to jak najbardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PositiveRate: @Mufann: to jest tak w ogóle strasznie ciekawe pytanie - i wcale nie jest takie proste, raczej podstawowa wiedza ze szkoły (nawet jeśli ktoś pamięta co to jest równanie Bernoulliego albo innego Clapeyrona) nie załatwi sprawy. Możnaby w oparciu o ten problem przeprowadzić niemały kurs obejmujący parę działów fizyki, razem z różnorodnymi zajęciami w laboratorium i weryfikowaniem postawionych hipotez. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


w przewężeniu
  • Odpowiedz
@KEjAf: Nie jestem fizykiem ale skoro prawdziwej różnicy temperatur nie ma to dlaczego w określonych warunkach para wodna przechodzącą przez zwężenie zamarza? Jak już pisałem - to jest problem w gaźnikach lotniczych.
  • Odpowiedz
Przy robieniu "fuu" wypychasz powietrze które przed chwilą złapałeś w usta i nie ma się kiedy nagrzać.

Przy robieniu "haa" wydychacie powetrze z płuc, które jest nagrzane.


@Toby89: guzik prawda. Mogę na luzie nabrać powietrze i natychmiast zrobić haa lub zrobić fuu bez wdechu przez dłuższy czas.
  • Odpowiedz