Wpis z mikrobloga

  • 88
Janusz w #pracbaza żałuję nam włączyć ogrzewanie. Na hali jest 5 stopni i maszyny #cnc mają problem utrzymać tolerancję :) już mam dość takiej roboty. Żeby chociaż było dobrze płacone a z tym też lipa. Ehh, cnc jednak takie fajne nie jest
  • 68
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@strikingsurface: U mnie w zakładzie jak pip miał wjechać to prezes zaraz wiedział, wszyscy nagle w kaskach, posprzątane, jak się ma pieniądze i znajomości to taki pip gówno zrobi
  • Odpowiedz
@xydtrz: niezła zarzutka, żeby wam tam 5 stopni było to byście musieli chyba przy zgaszonym świetle i powylaczanym całym sprzęcie siedzieć plus do tego pootwierać wszystkie okna i bramy :) same maszyny CNC produkują tyle ciepła, że te 5 stopni to jakas bajka xd
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@SOIOWER gościu jak nikt nie pali przez weekend, jest tylko jedna zmiana a na hali jest od cholery żelastwa to nie tak łatwo jest to ogrzać. Do tego kilka razy w ciągu dnia jest bramą otwierana i przez pół godziny albo więcej jeżdżą widlakiem.
  • Odpowiedz
@xydtrz: wiesz, że przy pracy w niskiej temperaturze przysługują dodatkowe benefity. m.in. dłuższa darmowa przerwa? zakładam że nie, skoro jest problem z podstawową rzeczą jaką jest wypłata. zgłaszaj do pipu janusza i się nie przejmuj.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xydtrz: moja różowa mi opowiadała jak w jej byłej pracy kierownictwo musiało rozwiązywać problem, bo pracownicy zeszli z hali i poszli na stołówkę jak im było za zimno xd trzeba mieć godność
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xydtrz: protip: zmień pracę, nawet jakbyś miał dojeżdżać 80km jak ja. Warto

@Plotkova99: 160 km. Dziennie to przy obecnych cenach paliw ile, 70-80 złotych na dzień, jak się nie ma lpg? 21 dni pracy, 1500-1700 na paliwo. Powodzenia
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Onomatop w okolicy zbytnio nie mam dużo możliwości w tym fachu. Ale chyba do końca roku tylko będę w tym obecnym zakładzie i od stycznia pójdę gdzie indziej
  • Odpowiedz
@xydtrz: to nie jest możliwe. Wolny rynek premiuje dobre rozwiązania. Tacy pracodawcy już dawno przegrali konkurencję. A w ogóle to ludzie prowadzący biznesy muszą być inteligentni, bo nie osiagnęliby sukcesu, więc na pewno jest to dobre działanie. hue hue
  • Odpowiedz
@Andr3v: robiłem kiedyś w takiej firmie dawno temu, że w zimie na hali było ledwo na plusie, stare hale po fabryce z komuny, grzejniki były, ale tak zaebane syfem w środku przez te 60 lat, że wcale nie grzały. Pracownicy chodzili w kalesonach, koszula, na to polar i na to kurtka, plus czapka na głowe i rękawiczki, do tego 2 pary skarpet. No i co? No i była inspekcja pracy któregoś
  • Odpowiedz