Wpis z mikrobloga

@MilionerPrzed30: ja nie rozumiem, daje najłatwiejszy sposób na bardzo dobre pieniądze w Polin, a większość wykopków tym gardzi i nie ufa, smutne. To tak jakby oni nie chcieli polepszyć własnej sytuacji i popatrzeć na rzeczywistość ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@randomex58:
Z jednej strony tak z drugiej strony są inne prace zwłaszcza w IT które wymagają mniej niż wyuczenie sie niemieckiego na C1 i też oferują godne pieniądze
@randomex58: Wszędzie są puasi- nawet sprzedawcy marzeń #zostan programistą 15k po 3 tygodniowym bootcampie za jedyne 10koła.
Prawda jest taka, że większość ludzi to debile z wybujałym ego (sam taki jestem( ͡° ͜ʖ ͡°)) i nie mierzą sił na zamiary.
Nie mając predyspozycji do programowania, tzn. umysł ścisły i logiczny, oraz chęci do samorozwoju nauczenie się języków nic nie da, bo nauczyć się myślenia -to prawie niemożliwe.
@Nowystaryziel: programowanie i nauka języka jest banalne, tylko wymaga poprostu dyscypliny i samozaparcia i naprawde ogromnych chęci, ja sam na ten moment nie miał bym motywacjii się uczyć obu, ale jeśli alternatywą jest januszex to serio motwyuje. W korpo pracuje wiele debili, tylko poprostu ze znajmościami albo ze skillami
@randomex58: Nauczenie się języka może i jest do ogarnięcia, ale nauka myślenia i robienia jakichś zadań, projektów czy pisanie programów, żeby działały to już większa sztuka- tutaj trzeba mieć umysł ścisły, logiczny i kreatywny. Ludzie dają się nabrać przez puasów programowania, że każdy może zostać programistą- to nie prawda. Poza tym teraz jest ogromna konkurencja na tym rynku.
Puasi podrywu, sprzedaży, programowania czy inwestowania to po prostu kłamcy, naciągacze i sprzedawcy
@Nowystaryziel: masz rację że konkurencja teraz jest ogromna, rynek zawalony, dostanie juniora niesamowicie cieżkie, ale ci powiem że programowanie to nie wymaga jakiegoś super wielkiego kreatywnego myślenia, większość to kopiuj i wklej, tylko poprostu trzeba wiedzieć jak skleić do kupy i co kopiować i gdzie wklejać, bardzo mało programistów i to topowi potrafią tak naprawdę napisać własny kod od 0 który faktycznie działa. Ale na własnym doświadczeniu ja podpisałem umowe na
@randomex58: Ludzki mózg starzeje się od około 24 roku życia (możemy to opóźnić ucząc się nowych rzeczy).
Do tego musisz mieć predyspozycje do programowania.
Ja będąc dobry z matmy i fizy na studiach miałem jakieś podstawy na informatyce- typu programowanie w delphi, html i coś tam jeszcze (niepotrzebny przedmiot do inżyniera) i pisanie prostych progamików czy gierek na zaliczenie laborek to był wielki trud.
Moim zdaniem jakiś Mirek czy Grzesiek z
ale co wy piszecie o bootcampach, to już od dawna wiadomo, że to zdzierstwo i nikt nie powinien za to płacić. Większość osób które znam, zaczynało w IT jako samouki. I wszyscy mówią rok - dwa lata nauki.