Wpis z mikrobloga

Może być tak, że różne leki z tą samą substancją czynną i tą samą dawką będą działać inaczej na faze przez np inne substancje pomocnicze? Kiedyś miałam wrażenie, że taki oxydolor działa słabiej niż OC, teraz tak nie mam i podejrzewam, że to było placebo. A z drugiej strony ponoć wiekszosci bardziej zalezy na OC niż innych lekach z zawartym oksykodonem, to dlaczego tak jest? Czego ja nie ogarniam
#narkotykizawszespoko
  • 11
@Xwolf66: Miałem takie same odczucia co do dolorów 80 i przepłacałem za oryginał a teraz tylko dolory biorę.Moim zdaniem różnica w działaniu wynika z innej budowy tabletki co przekłada się na uwalnianie substancji czynnej, ale to tylko moje domysły.
To się nazywa inny izomer. Substancja czynna ta samą, stężenie tez, ale inny izomer (inny proces produkcji) i już działania niepożądane mogą działać inaczej. W sensie nasilone mogą być. Np mi po sildenafilu Teva nie wywala ciśnienia, po innych tak. Po ranbaxy myślałem że zemre
@Xwolf66: ja oxy głównie sniffuję i na mnie tą drogą najlepiej Oxydolor działa. Oxycontin oczywiście top 1 pod IV, bo ma największą wydajność w przerabianiu. Reltebony są gówniane każdą drogą, bo sporo zajmuje porządne skruszenie ich na pył przez wosk. Xandocali i Accordeonów już dawno nie miałem, więc nie pamiętam jak to z nimi było, ale ogólnie między dwoma najlepszymi generykami, czyli dolorami, a continami dużych różnic nie ma (ze 20-30%
@NotJakpon999 czemu sniff? Ciekawi mnie z jakiego powodu ta droga jest dla Ciebie lepsza. Nie pamiętam czy brałam benzo też wtedy, ale po sniffach z oxy pamiętam, że byłam cholernie senna tak że się budziłam nad krecha xD
@Xwolf66: a bo ja to wszystko wciągać lubię, może i przy oksach to trochę nieekonomiczne, ale prawie zawsze tyle ich mam, że się tym przejmować nie muszę. Też wystarczy tylko 10 minut by działanie czuć, a nie 40 jak przy oralu, co jest plusem gdy się nie jest specjalnie cierpliwym człowiekiem hah
@Xwolf66: tak. I ogólnie ludzie piszą, że contin>dolor>reltebon>accordeon. Ja próbowałem pierwszych trzech i sam nie wiem, ale wiem że najlepiej na mnie działał oxydolor fast czyli o normalnym uwalnianiu. 25mg to było uuu chollera. A reszty to moge wciągnąć 80mg, zerzygać się i #!$%@?ć